MojElektromobil

Opäť sa dostávame k premiérovému elektromobilu japonskej automobilky. Mazda MX-30 je v aktuálnej podobe primárne elektromobil do mesta, no vyskúšali sme si, či zvládne aj jazdu po diaľnici. Naše skúsenosti sme vám opísali v teste, no teraz vám ich prinášame aj vo videu.

Náš tip
TEST Mazda MX-30: Elektromobil, ktorý nemá problém zaujať, no aj potrápiť

Mazda nás skutočne vedela potrápiť pri prvom teste, kedy sme bojovali s nabíjaním. Auto sa nechcelo napíjať rýchlejšie aj pri nízkom nabití batérie, čo už nekomplikuje iba dlhé cesty, ale aj bežné používanie. K elektromobilu sme sa dostali aj druhýkrát, a to v novej edícii určenej k oslave stého výročia automobilky. V tejto verzii sme už dostali aj najnovšiu aktualizáciu systému, ktorá mala riešiť spomínaný problém s nabíjaním.

A našťastie aj z veľkej časti rieši. Ak je batéria chladná, Mazda stále obmedzuje výkon veľmi rýchlo, avšak po zohriati je už použiteľná aj pre stredne dlhé cesty. Mazdu sme vyskúšali na diaľnici a naša celková trasa mala dĺžku viac ako 200 kilometrov. Ako dopadol náš test a aký názor máme na prvý elektromobil od Mazdy sa dozviete v už vydanej textovej recenzii a novom videu.

11. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+