MojElektromobil

Presne toto je otázka. Je to ešte skúter, alebo malé osobné vozidlo? Zdroj Electrive.com ho popisuje ako elektrický “kabínový” skúter, no vyzerá to ako malý atuomobil. Microlino L6e je novinkou zo Švajčiarska, ktorá vychádza približne z rok a pol starého konceptu. Spoločnosť Micro Mobility Systems teraz oficiálne vozidlo predstavila na autosalóne v Ženeve.

Microlino L6e: Kompaktný a zaujímavý

Tak, ako aj iné presúvadlá tohto druhu, aj L6e je možné šoférovať aj s vodičským preukazom len pre malé motocykle, klasický vodičský preukaz na automobil nie je potrebný. To v niektorých krajinách znamená, že ho môžu šoférovať dokonca aj pätnásťroční. Výkonom na úrovni 6 kW síce neohúri, no váži len 425 kilogramov. Maximálna rýchlosť je 54 km/h, čo tiež nie je veľa, ale do mesta stačí.

Microlino L6e
Microlino L6e | Zdroj: microlino-car

Novinka je menšou a menej výkonnou alternatívou k modelu L7e, ktorý sa do predaja dostal v minulom roku. Ten váži 435 kg, no ponúka vyšší výkon a dvojnásobnú maximálnu rýchlosť. Rovnako, ako aj ostatné modely značky, aj tento sa vyrába v talianskom Turíne.

Mohlo by vás zaujímať:

Tento model je určený pre používateľov, ktorí sa často pohybujú len v blízkom okoli bydliska, no potrebujú byť mobilní a nezávislí od počasia. Microlino L6e má byť dostupný s dvomi batériami. Ich kapacity sú síce malé, no vzhľadom na hmotnosť vozidla sú dojazdy veľmi zaujímavé. Variant s 5,5 kWh batériou má ponúknuť 100 km dojazdu, väčšia 11 kWh batéria dokonca 180 kilometrov.

Microlino L6e
Microlino L6e | Zdroj: microlino-car

DC nabíjanie samozrejme chýba, no prítomné je AC nabíjanie s výkonom 2,2 kW. To znamená plné nabitie verzie s menšou batériou za o niečo viac ako 2 hodiny, väčšia batéria sa bude nabíjať približne 5 hodín. Čo sa týka rozmerov, tie sú v oboch prípadoch rovnaké a činia 2 519 x 1 473 x 1 501 mm. Batožinový priestor má mať objem 230 litrov, čo je na takto malé vozidlo veľmi slušné.

Náš tip
eFleet Day 2024: Konferencia, na ktorej by ste nemali chýbať | Podcast
29. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+