MojElektromobil

Mesto Michalovce informuje na svojej oficiálnej stránke o vybudovaní dvoch nových AC nabíjacích bodov. Nabíjacie stanice vznikli vďaka účasti v medzinárodnom projekte Cross-border green transport network, ktorého cieľom je zatraktívnenie zelenej prepravy a elektromobility.

Na Slovensku sa situácia s pokrytím regiónov nabíjacími stanicami pre elektromobily neustále zlepšuje. Aj napriek tomu existuje hneď niekoľko okresných miest, ktoré žiadnou nabíjacou stanicou nedisponujú. Isté zlepšenie môžeme očakávať s vybudovaním nových bodov vďaka podpore Ministerstva hospodárstva formou dotácie. Mestá sa však vždy môžu pustiť do budovania aj iným spôsobom, napríklad účasťou v rôznych medzinárodných projektoch. Príkladom je mesto Michalovce, ktoré najnovšie rozšírilo svoju infraštruktúru nabíjacích staníc o dvojicu AC stojanov.

Spoplatnené cez Plugsurfing

Vybudované boli práve vďaka účasti v medzinárodnom projekte Cross-border green transport network pre zatraktívnenie zelenej prepravy a elektromobility. Nové nabíjacie body sa nachádzajú na Štefanikovej ulici a ulici Sama Chalúpku. Každý stojan je vybavený dvojicou konektorov Type 2 s výkonom 22 kW. Nabíjanie je spoplatnené cez platformu Plugsurfing, no v prípade záujmu vám vie RFID kartu poskytnúť aj lokálny správca nabíjacích staníc – Technické a záhradnícke služby. Podľa slov mesta pokrýva suma za nabíjanie náklady za odobranú energiu a pripojenie. Pri pohľade do mapy Plugsurfing je cena za 1 kWh presne 0,38 €. V prípade minútovej tarifikácie platíte 0,149 € za minútu nabíjania.

V rámci spomínaného projektu má byť vybudovaných ešte 17 nabíjacích v pohraničných oblastiach zapojených krajín – Ukrajiny, Maďarska, Rumunska a Slovenska.

Prečítajte si aj naše testy elektromobilov

Dlhodobo vám prinášame testy elektromobilov a plug-in hybridov. Najnovšie sme si vyskúšali štýlový a plne elektrický Mini Cooper SE, nový Renault ZOE či plug-hybridný Peugeot 3008. Od susedného výrobcu sme testovali aj ich prvý elektromobil Citigo-e iV. Ak sa chcete dozvedieť viac o nami testovaných vozidlách, sledujte nás na Instagrame, kde nám môžete klásť konkrétne otázky.

24. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+