MojElektromobil

Najväčší slovenský prevádzkovateľ nabíjacej infraštruktúry ZSE Drive upravuje svoj cenník. Od 1. marca 2019 prinesie prvé limity pre rýchlonabíjanie v rámci programu Flat, ale aj neobmedzené AC nabíjanie už od programu Partner. Máme pre vás exkluzívne informácie.

Neobmedzené AC nabíjanie za 9 Eur mesačne

Skvelou správou je úplne zrušenie spoplatňovania pomalšieho AC nabíjania na základe kilowatthodín pre program Partner. Pôvodná cena 0,15 Eur za kWh sa mení na 0 Eur za kWh. Cena rýchlonabíjania ako aj mesačný poplatok zostávajú bez zmeny. Záujemcovia tak získajú veľmi výhodnú možnosť nabíjania iba za 9 Eur mesačne (7,50 Eur bez DPH). Limitujúcim faktorom tak bude prípadná obsadenosť stanice, či poplatok za „parkovné“, ten si však ZSE účtuje až po 3 hodinách nepretržitého AC nabíjania.

Program tak bude skvelou alternatívou nielen pre majiteľov elektromobilov bez možnosti nabíjať doma či v práci, ale aj pre majiteľov plug-in hybridov. Určite si nájde priaznivcov aj medzi majiteľmi elektromobilov s výkonnejšou palubnou AC nabíjačkou, ako napríklad Renault Zoe.

Limity pre bezplatné rýchlonabíjanie v programe Flat

Spolu so zmenou cenníka prináša ZSE Drive aj limit rýchlonabíjania v programe Flat. Ten doposiaľ ponúkal za poplatok 69 Eur mesačne rýchle aj pomalé nabíjanie zadarmo, bez obmedzenia odobratej energie. To sa po novom mení a bezplatné rýchlonabíjanie bude obmedzené na 400 kWh mesačne. Ide stále o pomerne veľkorysý limit, ktorý by pri férovom využívaní služby nemal používateľov nijako obmedziť.

„Tento objem by mal podľa našich skúseností postačovať pre drvivú väčšinu zákazníkov, keďže umožňuje nájazd 2 – 2,5 tis. km mesačne, podľa typu vozidla. Nad rámec voľného objemu 400 KWh bude uplatnená sadzba 0,19€ s DPH za KWh. Program stále zostáva bezkonkurenčne najvýhodnejším programom pre rýchlonabíjanie, s cenami porovnateľnými ako pri domácom nabíjaní,“ uviedol Rastislav Žembery zo ZSE Drive.

Výhodou je, že AC nabíjanie bude pre program Flat naďalej zadarmo bez ďalších limitov, a nebude sa ani odpočítavať z voľného objemu. Tento model tak motivuje zákazníkov s programom Flat využívať aj pomalšie AC nabíjanie, ak práve nepotrebujú nabiť rýchlo. To pomôže uvoľniť rýchlonabíjanie pre tých, ktorí ho skutočne potrebujú.

Program Flat je od začiatku určený pre použitie s jedným vozidlom, evidenčné číslo vozidla si zákazník musí u poskytovateľa zaregistrovať. Poskytovateľ si vyhradzuje právo v prípade zneužitia služby nabíjaciu kartu deaktivovať.

Aktivačný poplatok

ZSE Drive od marca spoplatní aj aktiváciu nabíjacích programov Eco, Partner a Flat pre nových zákazníkov. Jednorázový poplatok za aktiváciu bude 6 Eur s DPH. V cene je zahrnuté vystavenie a doručenie RFID karty a uvítacieho balíčku.

Bez potrebnej aktivácie bude aj naďalej fungovať program ZSE Drive Guest. V ňom sú ale ceny nabíjania vyššie než v programe Eco bez mesačného poplatku.

Ďalšie ceny bez zmeny

Všetky ostatné ceny a podmienky zostávajú bez zmeny. Celý nový cenník si môžete pozrieť nižšie.

Cenník ZSE Drive platný od 1.3.2019. Ceny sú uvedené vrátane DPH.

Celý nový cenník si môžete pozrieť na stránkach ZSE Drive.

ZSE Drive k dnešnému dňu prevádzkuje 42 nabíjacích staníc, z toho až 39 rýchlonabíjacích. Všetky rýchlonabíjacie stanice ZSE Drive okrem ultranabíjačky v Budči umožňujú aj pomalšie AC nabíjanie.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Test aplikácie ZSE Drive: Nabíjanie elektromobilu nebolo nikdy jednoduchšie
Náš tip
ZSE otvorilo prvú ultra-fast nabíjačku na Slovensku. Má výkon 350kW
11. februára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+