MojElektromobil

Spoločnosť MG predstavila model MG Cyberster.  Tento úplne nový, športovo-elektrický kabriolet v Európe debutoval na podujatí IAA Mobility a plánuje svoj vstup na trh v lete roku 2024. Pozrime sa podrobnejšie na to, čo robí MG Cyberster zaujímavým prínosom do sveta elektrických áut.

Klasický dizajn s moderným nádychom

MG Cyberster je poklonou klasickým britským športovým automobilom z 60. a 70. rokov. Jeho dizajn vyžaruje nostalgiu so športovým nádychom. Od svojej dlhej, sklonenej prednej kapoty po prúdnicové boky a svalnaté predné blatníky, Cyberster zachytáva podstatu ikonických MG z minulosti. Jedným výrazným prvkom sú motýlie dvere, čo nenájdeme len tak pri hocijakom automobile. MG sľubuje, že tento jedinečný prvok dizajnu bude zachovaný v konečnom modeli, ktorého sa dočkáme už čoskoro aj na našich cestách.

Hoci je MG Cyberster väčší ako klasické britské športové autá 70. rokov, stále si udržuje športový vzhľad s krátkym zadným “kufrom”. Zadnú časť označuje výrazný LED svetelný panel po celej šírke a charakteristické šípkovité svetlá na chvoste, pripomínajúce výkonné športové autá ako Lotus Evija. Určite ide o odvážny kúsok, ktorý si nájde aj svojich odporcov.

Interiér zameraný na vodiča

Vnútri MG Cybersteru sa nachádza kabína zameraná na vodiča s futuristickým nádychom. Sústava troch obrazoviek obklopuje vodiča, poskytujúc jednoduchý prístup k podstatným informáciám. Stredobodom kabíny sa tiahne stredová konzola, ktorá oddeluje vodiča od spolujazdca. Tradičný okrúhly volant by mal dopĺňať aj Yoke, ktorý môžeme nájsť napríklad u Tesly. Celkový vnútorný dizajn by tak mal byť zachovaný aj v plnej výrobe.

MG Cyberster
MG Cyberster

Výkon a pohon

Hoci presné podrobnosti o motoroch a batériách sú zatiaľ nedostupné, očakáva sa, že MG Cyberster bude dostupný v modeloch s jedným motorom a pohonom zadných kolies, ako aj vo verzii s dvoma motormi a pohonom všetkých štyroch kolies. Vrcholný model s dvojitým motorom sa údajne môže pochváliť impozantným výkonom až 530 koní a 725 Nm, čím sa stáva potenciálnym súperom v segmente výkonných elektrických športových áut.

MG Cyberster
MG Cyberster

Batéria má dostať kapacitu 77 kWh, čo zabezpečí 570 km dojazdu. Z 0 na 100 km/h má dokázať zrýchliť už za 3,2 sekundy. O slabšej verzii sa hovorí, že dostane 64 kWh batériu, 519 km dojazd, či 295 konských síl.

Kedy si budete môcť získať MG Cyberster?

MG Cyberster už v tomto roku okúsil atmosféru Goodwood Festival of Speed a vyvolal nadšenie motoristických nadšencov. Avšak tí, ktorí sa tešia na jeho nákup, budú musieť ostať trpezliví, pretože sa dostane na trh až niekedy v auguste 2024 a dodávky sa začnú očakávať koncom budúceho roku.

Pokiaľ ide o cenu, MG mieri na sumu okolo 50 000 libier (57 450 €), čo robí MG Cyberster lákavou voľbou pre tých, ktorí hľadajú elektrický športový automobil s klasickým nádychom. Cyberster má v úmysle vyplniť medzeru na trhu kabrioletových elektromobilov, kombinovaním klasických dizajnových prvkov s modernou technológiou elektromobilov. Ponúkne aj zaujímavý dojazd či vysoký športový výkon.

Náš tip
Kedy sa bude predávať viac elektromobilov ako spaľovákov?
19. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+