MojElektromobil

Spoločnosť Volkswagen len prednedávnom prišla na náš trh s remake-om legendárnej dodávky, ktorý dostal meno ID. Buzz. Ten okrem klasickej verzie prišiel už aj ako nákladný model “Cargo” a prednedávnom sme vás informovali aj o novej predĺženej verzii. Teraz však zahliadli testovaciu verziu, ktorá by mala niesť označenie GTX, informuje Autoexpress.

Nemecká automobilka prinesie novú verziu už teraz dosť populárneho elektromobilu Volkswagen ID. Buzz. Zmeny majú prísť ako dizajnové, tak aj výkonnostné. Ako prvé si môžete všimnúť pozmenený dizajn prednej masky, a to najmä spodný nárazník. Okrem toho sa dočkáme aj nového dizajnu kolies a taktiež s najväčšou pravdepodobnosťou aj nových farebných prevedení.

Čo je však najvýraznejšie a pre väčšinu aj najzaujímavejšie, je zmena výkonnostných parametrov. Podľa všetkého by rovnako ako ID.4 GTX a ID.5 GTX mal dostať už tradičnú 77 kWh batériu, no tiež aj nárast výkonu z 201 na 295 koní, pričom krútiaci moment 310 Nm by mal ostať rovnaký. Štandardná verzia ID. Buzz dostala náhon len zadnej nápravy, no GTX verzia príde s pohonom obidvoch náprav.

So zmenenými parametrami sa zlepší aj zrýchlenie. Doteraz dokázal elektromobil zdolať 100 km/h hranicu za 10,2 sekundy, no po novom sa dočkáme výraznejšie lepšieho času. Okrem toho môžeme počítať aj s navýšením maximálnej rýchlosti, ktorú má teraz ID. Buzz len na hranici 145 km/h. Práve to môže byť jeden z faktorov, ktorý odrádzal potenciálnych zákazníkov od kúpy tohto modelu. Nevieme však, čo na tieto vylepšenia povie celkový dojazd.

Dojazd však pravdepodobne utrpí

Extra výkon a tiež extra hmotnosť z ďalšieho elektromotora sa pravdepodobne odzrkadlia na zníženom dojazde vozidla. Ten sa pri klasickom modeli pohybuje na úrovni 410 km aj to len pri ideálnych podmienkach. Nabíjanie GTX modelu by nemalo byť zmenené, pretože používa rovnakú batériu ako iné ID. Buzz verzie. GTX by malo dostať 170kW nabíjanie, takže batériu možno dobiť z 5 na 80 percent kapacity za 30 minút.

Očakáva sa, že sa GTX uvedú na trh v roku 2023 a ceny oznámia neskôr v tomto roku.

Náš tip
Aké elektromobily a plug-in hybridy kupujú Slováci najviac? Toto je rebríček TOP 10
17. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+