MojElektromobil

Prostriedky na výstavbu nabíjacej infraštruktúry chce mesto Vysoké Tatry získať prostredníctvom programu Ministerstva hospodárstva SR. O nových nabíjacích staniciach v Tatrách sme informovali už v minulosti, dnes ďalšie informácie potvrdil portál Aktuality.sk .

„Mesto eviduje dopyt po nabíjacích staniciach hlavne od turistov a návštevníkov Vysokých Tatier,“ uviedol pre agentúru SITA prednosta mestského úradu vo Vysokých Tatrách Martin Maruška. 

Nabíjacie stanice by mali byť umiestnené v Starom a Novom Smokovci, ako aj v Tatranskej Lomnici.

 

Časť finančných prostriedkov bude získaných cez výzvu MH SR, konkrétne na tri z týchto nabíjacích staníc. Prostriedky na ďalšie stanice mesto získa vďaka memorandu so súkromnou spoločnosťou, nekonkretizovalo však sumy, ani podiely.

Spolupráca zo ZSE

„Okrem toho mesto už vlastnou iniciatívou podpísalo memorandum so ZSE Bratislava a získa tak ďalšie nabíjacie stanice v Tatranskej Lomnici na autobusovej stanici a päť staníc v Novom Smokovci na parkovisku pri kostole. K týmto zámerom je spracovaná aj projektová dokumentácia,“

V súčasnosti sa v Tatrách nachádzajú nabíjacie stanice len pri niekoľkých hoteloch – na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici.

Výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu na nabíjacie stanice poskytlo ministerstvo 1.júla tohto roka, pričom táto možnosť sa končí 1.októbra. Výzva je súčasťou Akčného plánu rozvoja elektromobility v SR  a bolo na ňu vyčlenených 500-tisíc eur zo štátneho rozpočtu. Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie môžu žiadať minimálne o dotáciu of 2 500 € do 5 000 €.

 

15. júla 2019
Zdroj: Aktuality.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+