MojElektromobil

Vo Vysokých Tatrách by sa v blízkej dobe malo začať s realizáciou dvoch verejných rýchlonabíjacích staníc. Tretia nová nabíjačka bude štandardná (AC).

Aktuálne sú návštevníci Vysokých Tatier odkázaní iba na pomalé nabíjanie v hoteloch, alebo na jednu rýchlonabíjačku v Poprade pri OC MAX. Tú prevádzkuje Greenway. Ďalšia súkromná DC rýchlonabíjačka s Chademo konektorom je v hoteli Permon v Podbanskom – tu však je možné nabiť iba so súhlasom hotela, nakoľko bola vybudovaná pre potreby nabíjania ich vlastných vozidiel. Rozšírenie počtu rýchlonabíjačiek v navštevovanej oblasti je teda viac než žiadúce.

Prevádzkovateľom nových nabíjacích staníc bude ZSE. To potvrdilo záujem vybudovať spomínané nabíjačky, aktuálne sa však ešte preveruje kapacita elektrických prípojok.

Prvá rýchlonabíjacia stanica ZSE Drive by mala byť v Tatranskej Lomnici na parkovisku pri autobusovej stanici:

Druhú rýchlonabíjaciu stanicu plánujú umiestniť v Starom Smokovci v blízkosti zrekonštruovanej budovy bývalého domu služieb:

Keďže v miestach plánovaných nabíjacích staníc je parkovanie štandardne spoplatnené, dobrou správou je, že ZSE rieši aj túto problematiku.

„Zákazníci verejných staníc by mali mať v obidvoch lokalitách parkovanie počas nabíjania zdarma, ale tu sme tiež ešte len v rokovaní.“

Tretia AC stanica nebude verejne dostupná a bude slúžiť pre potreby mestského úradu. Mesto už v apríli 2018 požiadalo o dotáciu 30 000 eur na nákup nového elektromobilu, ten očakávajú do konca roka 2018.

O ďalšom vývoji situácie vás budeme informovať.

16. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+