MojElektromobil

Už dávnejšie sme vás informovali o testovaní elektromobilu Mercedes-Benz EQS, ktorý bol videný na uliciach Nemecka s kamuflážou.

Nakoľko jej súčasťou boli aj dodatočné prvky, ktoré jasne menili dizajn auta, nikdy sme presne nevedeli ako bude vyzerať. To sa mení práve teraz, nakoľko sa na internete objavilo video, na ktorom je model EQS zachytený bez dodatočných úprav, avšak stále s kamuflážou.

EQS je elektrická trieda S

Ak ste ešte nevideli koncept, ktorým spoločnosť Mercedes-Benz prezentuje budúcnosť svojej elektrickej flotily, tak toto je on:

Mercedes Vision EQS
Koncept modelu EQS

Odhadovalo sa, že finálna verzia bude vyzerať úplne inak, keďže vozidlo vyzerá “až veľmi dobre na sériovo vyrábaný elektromobil”. No niektoré prvky si zachováva aj aktuálny testovací prototyp. To ako bude finálna verzia vyzerať je ešte veľká neznáma.

Čísla vyzerajú dobre

Ďalšia zaujímavosť je dojazd tohto elektromobilu, šéf spoločnosti Daimler potvrdil, že vozidlo má ponúknuť dojazd až 700 kilometrov, z pôvodných 650 kilometrov, ktoré uvádzali už dávnejšie.

No taktiež nezabúdajú aj na svoju športovú podtriedu s menom AMG. Najnovší elektrický model by mali ponúknuť aj vo verzii AMG s výkonom až 600 koní. Predpokladáme ale, že športová podtrieda elektrických vozidiel sa nebude volať AMG.

"Produkčná
Zdroj: Mercedes-Benz

Otázne tiež je, ako bude vyzerať interiér. Web InsideEVs však uverejnil pár zaujímavých fotografií, na ktorých môžeme vidieť interiér pripravovanej verzie EQC 2022, pričom práve tento nový dizajn by mohol byť aplikovaný aj v EQS.

Najvýraznejšou zmenou je rozdelenie jedného veľkého displeja na dva samostatné. Jeden by bol určený pre virtuálny kokpit a druhý pre infotainment. Bol by však umiestnený nad stredovým panelom a otočený na výšku.

Mercedes EQC interiér prototyp
Zdroj: InsideEVs
26. júla 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+