MojElektromobil

Ešte minulý rok predstavila automobilka Mercedes-Benz svoj nový plne elektrický model s označením EQS, ktorý už v základe má ponúkať výkon 350 kW. Postarať sa o to má dvojica elektromotorov, no ako odhalil britský portál Autocar, dočkať sa máme ešte výkonnejšej AMG verzie. Zdá sa teda, že sa firma rozhodla bojovať s konkurenciou, aj keď celkový výkon ani tejto verzie niektoré plne elektrické modely iných automobiliek neprekoná.

Spomínaný portál má čerpať informácie od vysokopostaveného inžiniera Mercedes-Benz, ktorý im prezradil niekoľko dôležitých detailov. AMG verzia bude pochopiteľne najvýkonnejšia spomedzi dostupných verzií, a to s výkonom 600 konských síl či takmer 900 Nm krútiacim momentom.

Mercedes Vision EQS

Síce výkonom sa napríklad na najvýkonnejšiu Tesla Model S nedoťahuje, krútiaci moment je skutočne masívny. Na druhú stranu, informácie o plnohodnotnom elektrickom AMG nie sú až tak prekvapivé, nakoľko len v septembri minulého roka sa CEO firmy Daimler, Ola Källenius, nechal počuť, že nepracujú len na elektrifikácii modelov, ale aj na plne elektrickej verzii.

Najskôr budúci až v roku 2022

Mercedes EQS sa dostane do produkcie len budúci rok, pričom k prvým zákazníkom by mal doraziť začiatkom roka 2022. Je teda jasné, že ak aj všetko pôjde podľa plánu, na prvú jazdu si ešte budeme musieť dlhšiu dobu počkať. Či sa však skutočne nevyskytnú žiadne problémy je veľmi náročné predpovedať.

Totiž aj s dodávkami aktuálneho EQC má výrobca problém, o čom sme vás informovali ešte v januári. Objednávky sa neustále posúvajú a do konca tohto roka plánovali vyrobiť približne 50 000 kusov. To však ešte neplatila súčasná situácia. Treba však podotknúť, že posúvanie objednávok neriešil iba Mercedes.

Každopádne, ponuka luxusnejších a plne elektrických sedanov sa pekne rozrastá a je naozaj z čoho vyberať. Konkrétne detaily o pripravovanej novinke Mercedesu sú dostupné len naozaj v stručnej podobe. Vieme teda len to, čo nám výrobca už dávnejšie potvrdil.

Auto bude vybavené 100 kWh batériou, ponúkne výkon o sile 470 konských síl a poradí si s nabíjacím výkonom až do 350 kW. Vývoj technológie medzi elektromobilmi je však rýchly, preto je veľmi pravdepodobné, že tieto hodnoty budú o dva roky skôr štandardom ako prémiovým bonusom.

8. apríla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+