MojElektromobil

Model Mercedes-Benz EQS určite patrí medzi ostro sledované a očakávané elektromobily, ktoré sa majú dostať na trh už budúci rok. Veľa informácií o ňom zatiaľ nevieme, no šéf Daimleru na výročnom stretnutí akcionárov opätovne potvrdil, že Mercedes-Benz EQS ponúkne dojazd prekračujúci 700 kilometrov.

Nové štandardy

Mercedes-Benz v súčasnosti ponúka iba jeden elektrický model, čím sa vlastne dostáva na úroveň väčšiny súčasných automobiliek. Ide samozrejme o model Mercedes-Benz EQC, ktorý je na trhu od konca minulého roka. V súčasnosti však vieme, že budúci rok sa ich ponuka rozšíri o ďalšie čisto elektrické autá. Očakávaná je elektrická dodávka EQV, no predsa len nás o niečo viac zaujíma sedan s označením Mercedes-Benz EQS. Veľa informácií o ňom nevieme, aj keď po internete kolujú rôzne špecifikácie. Tie posledné hovoria o nabíjaní s výkonom až 350 kW či dojazd 700 kilometrov pri metodike WLTP.

Mercedes zverejnil prvú foto limuzíny EQS v produkčnej podobe

Druhú informáciu najnovšie potvrdil aj sám šéf Daimleru, Ola Källenius, ktorý sa k pripravovanému modelu vyjadril pri výročnom stretnutí akcionárov. “Budúci rok vstúpime do novej éry Mercedesu v oblasti elektrifikácie: EQS nastaví nové štandardy. Viac než 700 kilometrov dojazdu podľa metodiky WLTP – tak ďaleko dokáže prejsť na jedno nabitie. S EQS sa zmení spôsob, ktorým premýšľame o autách. Je to prvé plne elektrický luxusný sedan od Mercedes-Benz, ktorý je postavený na plne elektrickej architektúre. Toto nám otvára úplne nové možnosti – od umiestnenia batérií až po dizajn,” píše sa v oficiálnej správe.

V súčasnosti “len” 650

Ak sa tento sľub podarí Daimleru splniť, o to väčší tlak bude kladený na konkurenciu. Dojazd 700 kilometrov podľa metodiky WLTP pri Mercedes-Benz EQS je určite skvelé číslo. Určite ale treba spomenúť, že Tesla už teraz ponúka Model S s dojazdom takmer 650 kilometrov podľa ešte prísnejšej metodiky EPA. Bude však zaujímavé sledovať, ako sa takého vysoké hodnoty postupne preklápajú z prémiových modelov do štandardu.

Zároveň je povzbudivé, že sa začínajú objavovať hodnoty presahujúce 600 kilometrov. To iba potvrdzuje, že technológia batérií a ďalších častí vozidla ide rýchlo dopredu a dojazd čoskoro nebude problém ani pre najnáročnejších šoférov. V súvislosti s EQS je možno ešte zaujímavejšie 350 kW nabíjanie, ktoré by dokázalo opäť výrazne znížiť čas nabíjania.

20. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+