MojElektromobil

Mercedes-Benz rozširuje výrobu o ďalší elektromobil. Výrobný závod Factory 56 v Sindelfingene totiž oficiálne začal so sériovou produkciou prvého elektrického sedanu EQS. Z výrobnej linky bude vychádzať po boku modelov Mercedes-Benz Triedy S a Mercedes-Maybach Triedy S. 

Automobilka označuje výrobu modelu EQS vo Factory 56 za príklad trvalo udržateľnej a CO2-neutrálnej výroby vozidiel Mercedes-Benz. Vychádza to aj zo skutočnosti, že fabriku charakterizujú opatrenia týkajúce sa ochrany životného prostredia a zdrojov. Napríklad fotovoltické zariadenia na streche haly pokrývajú každoročne približne 30 percent potreby elektrickej energie.

EQS
Mercedes-Benz EQS | Foto: Daimler

Plynulá integrácia do výrobného procesu

Vďaka maximálnej flexibilite je možná montáž všetkých modelov a druhov pohonu na jednej výrobnej linke. Procesy a zariadenia vo Factory 56 tak bolo možné prispôsobiť požiadavkám elektrického modelu EQS.

Flexibilita modernej výroby sa ukazuje najmä pri svadbe, takzvanej „Fullflex Marriage“, pri ktorej sa spája karoséria so systémom pohonu. Svadba vo Factory 56 pozostáva z viacerých modulárnych staníc, aby sa mohli rozličné druhy náhonov zosobášiť s príslušnými karosériami na rovnakej linke.

EQS
Mercedes-Benz EQS | Foto: Daimler

Digitalizácia priniesla vyššiu efektivitu

Okrem rozšírenia výroby malo dôjsť aj k zvýšeniu celkovej efektivity, čo automobilka pripisuje vysokému stupňu digitalizácie v spomínanom závode Factory 56. Aj vývoj a výroba modelu EQS sa riadi novou koncepciou, ktorá sa zameriava na digitalizáciu celého procesu.

Cieľom stratégie digitalizácie so zameraním na ľudí je poskytnúť viac ako 1 500 zamestnancom výrobnej haly Factory 56 najlepšiu možnú podporu pri ich každodennej práci. Dôležitú rolu pri tom všetko zohráva aj potrebná kvalifikácia. Preto všetci zamestnanci prešli pred spustením výroby školením zameraným na zaobchádzanie s vysokonapäťovou technológiou.

„Výrobou modelu EQS vo Factory 56 začína budúcnosť našej globálnej výrobnej siete Mercedes-Benz: táto budúcnosť je CO2-neutrálna, trvalo udržateľná, plne digitalizovaná, prepojená a mimoriadne flexibilná. Príchod modelu EQS predstavuje vrchol našej bezprecedentnej elektrickej ofenzívy vo výrobe. V roku 2022 sa bude celkovo vyrábať osem elektrických vozidiel značky Mercedes-EQ v siedmich prevádzkach na troch kontinentoch.“

Jörg Burzer, člen predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz AG, zodpovedný za riadenie výroby a manažmentu zásobovacieho reťazca

Náš tip
Volkswagen: Takto recyklujeme batérie z elektromobilov | VIDEO
14. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+