MojElektromobil

Mercedes-Benz už 10. mája 2021 predstaví svoj nový koncept EQT. Pod týmto označením sa skrýva koncepčné vozidlo, ktoré bude predzvesťou novej Triedy T v segmente malých vanov. Ako prvá príde na rad verzia s elektrickým pohonom s akumulátormi.

Prezentáciou nového elektrického minivanu bude sprevádzať legenda skateboardingu, Tony Hawk. Mercedes avizuje, že plánovaná videoprezentácia prinesie prekvapujúce pohľady na pripravované rodinné vozidlo, ktoré veľmi dobre poslúži aj ako vozidlo na voľný čas.

Najdôležitejšie prednosti konceptu EQT a ochutnávku elektrickej budúcnosti v segmente malých predstavia aj Gorden Wagener, šéfdizajnér koncernu Daimler, a Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.

Detaily až na oficiálnom predstavení

Aktuálne sme sa dočkali len pozvánky na formálne predstavenie nového konceptu EQT, ktorý bude blízky sériovo vyrábanému modelu. Podrobnosti o nových vozidlách triedy T si automobilka nateraz necháva pre seba. 

Prezrádza len toľko, že novovyvinutý mestský minivan bude vychádzať z úspechu veľkopriestorového vozidla Mercedes-Benz Triedy V. Koncept EQT v sebe bude spájať priestrannú a variabilnú ponuku priestoru s atraktívnym dizajnom a štandardmi typickými pre značku Mercedes v oblasti komfortu, konektivity, kvality a bezpečnosti.

Spojenie emócií a inteligencie

Pri návrhu sa automobilka opierala o svoju filozofiu “Zmyselná čistota”, ktorá je spojením emócie a inteligencie. Na základe konceptu EQT vznikne prvý prémiový malý van pre rodiny a osoby orientované na voľný čas. Na akékoľvek podrobnosti si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Dovtedy sa môžeme kochať len malou ochutnávkou na propagačnej snímke.

EQT
Mercedes-Benz EQT | Foto: Mercedes-Benz
Náš tip
Mercedes-Benz EQB oficiálne: Dojazd nad 400 km a 7 sedadiel
21. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+