MojElektromobil

Mercedes-Benz rozširuje ponuku svojho dizajnového SUV radu EQA o ďalšie dva modely. Informuje o tom priamo na svojej stránke. Nedávno predstavená rodina elektrických vozidiel sa týmto krokom konečne dočká konfigurácií s náhonom na všetky štyri kolesá. Práve tento aspekt je na dvojici EQA 300 4Matic a EQA 350 4Matic najzaujímavejším.

Nové dvojičky

Prvý spomínaný model, EQA 300 4Matic, má pod kapotou 225 konských síl (168 kW), čo sa prejaví na zrýchlení z 0 na 100 km/h v priebehu 7,7 sekundy. O niečo výkonnejší kolega, EQA 350 4Matic, sa pýši 288 konskými silami (215 kW) a zrýchlením na stovku za 6 sekúnd. V obidvoch prípadoch sa maximálna rýchlosť zastavila na 160 km/h.

Okrem totožnej „maximálky“ je rovnaká aj osadená batéria, ktorá disponuje kapacitou 66,5 kWh a podporuje nabíjanie maximálne výkonom 100 kW. Nabitie z 10% na 80% kapacity batérie má trvať pol hodinu.

Mercedes-Benz EQA
Mercedes-Benz EQA | Foto: Daimler

Výrobcom deklarovaná spotreba sa pohybuje v rozsahu 17,5 až 18,5 kWh/100 km. Pri pohľade na celkový dojazd podľa metodiky WLTP svieti pri modeli EQA 300 4Matic údaj 432 km, pri výkonnejšom EQA 350 4Matic zase 426 km.

Automobilka uvádza, že dvojicu noviniek si zákazníci už môžu objednať. Cena modelu EQA 300 4Matic začína na 56 016€, a v prípade výkonnejšieho kúska EQA 350 4Matic je úvodná hranica stanovená na 58 716€. Pri obidvoch je v cene zahrnutý ročný prístup k službe Mercedes me Charge.

Zjednodušenie konfigurácie pre zákazníka

V súvislosti s aktuálnym rozšírením ponuky dochádza aj k zjednodušeniu koncovej konfigurácie zo strany zákazníka. Namiesto toho, aby si zákazníci vyberali z viac ako 100 individuálnych možností, teraz majú na výber 3 predpripravené balíky, ktoré zahŕňajú všetky potrebné prvky:

  • „Pokročilý balík“ dopĺňa sériovú výbavu EQA o komfortné a bezpečnostné prvky. V interiéri sa dva 10,25-palcové displeje prelínajú do širokouhlého kokpitu. Vodič je podporovaný asistentom sledovania mŕtveho uhla, balíkom zrkadiel, ako aj parkovacím balíkom s cúvacou kamerou.
  • „Prvotriedny balík“ sa zakladá na pokročilom balíku a dodatočne zvyšuje komfort. Jeho súčasťou je komfortný balík KEYLESS-GO, dvojzónová automatická klimatizácia THERMOTRONIC, pokročilý audio systém, ako aj bezdrôtové nabíjanie chytrého telefónu.
  • „Prvotriedny balík plus“ dodatočne k prvkom výbavy pokročilého balíka a prvotriedneho balíka ponúka panoramatickú posuvnú strechu, surround systém Burmester a parkovací balík s 360-stupňovou kamerou.

Ako môžete vidieť, praktickým spôsobom sa rieši všetko. Od doplnkov interiéru a asistenčných systémov až po vylepšený audio systém, panoramatickú strechu alebo 360-stupňovú parkovaciu kameru. Cena balíčkov sa pohybuje v rozmedzí od 2570 po 5557€.

Pribudne aj verzia s veľmi dlhým dojazdom

Automobilka avizuje, že rozširovanie ponuky ešte tak celkom nekončí. V priebehu roka má pribudnúť ďalšia verzia Mercedes-Benz EQA s “obzvlášť dlhým dojazdom”. Nič bližšie ale nateraz neuvádza.

Náš tip
Subaru ukázalo prvý elektromobil, pôjde o elektrické SUV
13. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+