MojElektromobil

Automobilka Mercedes-Benz zverejnila niekoľko detailov o svojej službe Mercedes me Charge, ktorá je nástrojom pre pohodlný prístup k nabíjacím staniciam rôznych prevádzkovateľov.

Vodiči modelu Mercedes-Benz EQC alebo hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete, cez službu Mercedes me Charge, v druhej polovici roka získajú prístup k nabíjacím staniciam 300 rozličných prevádzkovateľov naprieč celou Európou. Podmienkou je najnovšia generácia infotainmentu MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz).

Prístup k nabíjacím stojanom sa uskutočňuje cez nabíjaciu kartu Mercedes me Charge, aplikáciu Mercedes me alebo prostredníctvom zobrazenia na multimediálnom displeji vozidla. Ceny jednotlivých nabíjaní budú známe vopred, čo znamená, že zákazníci ešte pred samotným nabíjaním budú vedieť, koľko ich to celé bude stáť.

Nie je potrebná registrácia na jednotlivých nabíjacích staniciach a okrem jednoduchej autentifikácie zákazníci profitujú aj z integrovanej funkcie platby s jednoduchým zúčtovaním po jednorazovom zadaní spôsobu platby. Každé nabíjanie sa automaticky započíta do mesačného vyúčtovania v prehľadnej faktúre.

Zvýhodnená cena pre nabíjanie EQC v sieti IONITY

Mercedes-Benz najnovšie využíva svoju účasť na projekte nabíjacích staníc IONITY v prospech svojich klientov. Majitelia vozidiel EQC získajú cez službu Mercedes me Charge prístup k atraktívnemu zmluvnému modelu so zvýhodnenou cenou nabíjania. Namiesto štandardnej tarify 0,79 € za nabitú kilowatthodinu budú platiť len tretinovú cenu: 0,29 €.  

Vozidlá objednané od druhého kvartálu 2020 dokonca budú disponovať balíkom IONITY na jeden rok v cene vozidla. To by v praxi malo znamenať, že počas daného zmluvného roka budú na staniciach IONITY nabíjať so zvýhodnenou sadzbou 0,29 eur.

S aktívnym využitím tejto ponuky by nemal byť veľký problém. IONITY na hlavných európskych dopravných trasách do roku 2020 vybuduje spolu približne 400 rýchlonabíjacích staníc a uvedie ich do prevádzky.

Vylepšené správanie navigácie optimalizovanej pre EQC

Na základe mnohých faktorov funkcia „navigácia optimalizovaná pre EQC“ automaticky naplánuje najrýchlejšiu trasu, pričom vezme do úvahy aj najkratší čas nabíjania – na základe toho sa uprednostnia rýchlonabíjacie stanice. Jednak teda uľahčí vyhľadávanie dostupných nabíjacích staníc, no súčasne ich dostupnosti prispôsobí naplánovanú trasu.

Okrem toho sa do plánovania zahŕňajú aj aktuálny elektrický dojazd, aktuálna spotreba prúdu, dostupné nabíjacie stanice a meteorologické údaje. Vodič nemusí vozidlo vždy nevyhnutne nabíjať doplna, ale flexibilne, vzhľadom na celkový čas cesty. Služba plánovania trasy pritom dynamicky reaguje na všetky potrebné zmeny.

V druhej polovici roka

Služba Mercedes me Charge a balík IONITY budú na Slovensku dostupné v druhom kvartáli 2020. Majitelia elektrických vozidiel a vozidiel dobíjateľných zo siete vybavených infotainmentom MBUX budú mať možnosť dodatočného dovybavenia službou Mercedes me Charge.

Náš tip
IONITY buduje na Slovensku svoju prvú nabíjaciu stanicu | Blesková správa
6. februára 2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+