MojElektromobil

Spoločnosť IONITY, ktorá má rozmiestnené svoje nabíjacie stanice vo veľkej časti Európy oznámila zmeny v účtovaní za nabíjanie. Od 31. januára bude platný nový cenník, pri ktorom za 1 kWh zaplatíte až 0,79 €. Takéto účtovanie však nebude platiť pre každého.

ionity cennik 2020

Ako je známe, IONITY je joint venture podnikom skupiny BMW, Daimleru, Fordu, Volkswagenu, Audi, Porsche; nedávno sa pridala aj KIA a Hyundai. A práve tu sa skrýva podstatná informácia: Uvedené ceny platia iba pre verejnosť. Väčšina z členov však ponúkne svojim zákazníkom vlastný, výhodnejší spôsob účtovania.

Napríklad spoločnosť Audi ponúka paušál za 17,95 € mesačne, kde pri nabíjaní na UFC spoločnosti IONITY platíte iba 0,33€ za kWh.

audi ionity ponuka pausal

BMW má dva paušály, pričom účtuje namiesto kilowatthodín po minútach: Flex za 0 € mesačne a 0,30 € za minútu nabíjania, a Active za 9,5 € mesačne s cenou 0,28 € za minútu nabíjania.

Bude to drahé?

Zverejnené ceny za nabíjanie bez registrácie dokážu teoreticky až odlákať od elektromobility. V skutočnosti je však situácia iná. V prípade, že máte garáž alebo rodinný dom, tak 90 – 95% nabíjania bude u vás doma / v garáži za domáce ceny elektriny. A tie sú o viac ako 80% nižšie.

Taktiež sa v tomto prípade budú tešiť majitelia elektromobilov spoločnosti Tesla, ktorých nabíjanie na Tesla Superchargeroch stojí menej ako 1/3 vyššie spomenutej ceny. Na Slovensku majitelia Tesly platia 0,25 € na kWh. A v prípade, ak vlastníte auto ktoré ma doživotné nabíjanie zadarmo, tak je nabíjanie na Superchargeroch bezplatné.

17. januára 2020
Zdroj: IONITY

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+