MojElektromobil

Sieť ultrarýchlych nabíjacích staníc IONITY sa už rozrástla po väčšine západnej Európy. Len prednedávnom otvorili svoju prvú lokalitu v Českej republike, teraz je na rade Slovensko. Pri diaľnici D1, v blízkosti logistického parku Senec, vyrastá prvá nabíjačka.

Nabíjacia stanica Ionity na D1 pri Senci
Nabíjacia stanica Ionity na D1 pri Senci

Spoločnosť Ionity sa v posledných dňoch stala známou kvôli výraznému zdraženiu nabíjania z jednorazovej platby 8 € na 0,79 € za kilowatthodinu. Táto cena však neplatí pre všetkých, zhrnuli sme to pre vás v tomto článku.

IONITY je spoločný projekt ultrarýchleho nabíjania, ktorého zakladajúcimi členmi sú Daimler, Ford, BMW, VW, Audi a Porsche. Nedávno sa do joint venture pripojili automobilky Hyundai a KIA.
V regióne strednej a východnej Európy sa nachádza jedna nabíjačka Ionity v Českej republike a aktuálne až tri v Maďarsku.

IONITY v CEE regióne
IONITY v CEE regióne

Za tip ďakujeme čitateľovi Romanovi na našom Instagrame.

23. januára 2020
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+