MojElektromobil

Na oficiálnom webe Ionity svieti prvá ultrarýchla nabíjacia stanica v Českej republike. Bude otvorená v druhej polovici septembra na diaľnici D5 pri meste Beroun, juhozápadne od Prahy. Informovala o tom OMV v oficiálnej tlačovej správe spoločne s Ionitty. Nabíjacia stanica bude umiestnená na čerpacej stanici OMV Beroun-juh.

Audi e-tron na nabijacej stanici Ionity
Audi e-tron na nabijacej stanici Ionity.

Na čerpacej stanici OMV Beroun-juh v smere do Prahy budú k dispozícii štyri nabíjacie stojany s výkonom až 350 kW a nabíjacím štandardom CCS2. Je tak pripravená na nové elektromobily, ktoré  dokážu prijať stále väčší a väčší nabíjací výkon. Na jej budovaní spolupracovali automobilky Ford, VW, Daimler AG a iné.

Spolupráca OMV a Ionity funguje

Spolupráca so spoločnosťou OMV sa osvedčila už v Rakúsku a ďalších krajinách. Je ďalším krokom k dosiahnutiu cieľa vybudovať do konca roka 2020 v Európe až 400 dobíjacích lokalít Ionity. Už teraz je na čerpacích staníc OMV v ČR naplánovaná výstavba ďalších jednotiek tejto značky.

BMW i3 na nabíjacej stanici Ionity
BMW i3 na nabíjacej stanici Ionity

Cenník za nabíjanie

Na stojanoch Ionity budú mať zákazníci k dispozícii návod v češtine a angličtine. V prípade nejasností môžu zákazníci požiadať o radu vyškolený personál čerpacej stanice OMV alebo kontaktovať zákaznícku podporu, ktorá je teraz k dispozícii v angličtine, nemčine a francúzštine.

Využitie rýchlonabíjací stanice Ionity bude v súčasnosti v Českej republike bez ohľadu na dobu nabíjania či kapacitu batérie vozidla spoplatnené jednorázovou sumou 205 Kč, v prepočte 7,95 €. Fakturáciu vykonáva systém automaticky a doklad je užívateľovi zaslaný e-mailom. Pre platbu je možné jednoducho využiť RFID kartu vydanú spoločnosťou Ionity. Počas platby odpočíta systém príslušnú sumu z kreditu. Okrem toho je možné zaplatiť pomocou aplikácie alebo webu Ionity platobnou kartou.

Sieť Ionity pomohla vytvoriť nový rekord

Túto sieť nedávno použil aj nórsky elektromobilista Bjørn Nyland, keď vytváral nový svetový rekord v najazdených kilometroch na elektromobile za jediný deň. Bjørn pri tomto rekorde spojil sily s českou spoločnosťou Teslička.cz .

Keď sa spoločnosť Ionity dozvedela, že Bjørn plánuje vytvoriť pomocou jej nabíjačiek nový rekord, veľkoryso mu poskytla dočasné nabíjanie zadarmo a zrýchlila proces identifikácie používateľa.

Ionity Slovensko zatiaľ obchádza

Ultrarýchle nabíjačky spoločnosti Ionity na Slovensku zatiaľ nevyrastú. Prvá 350 kW na Slovensku sa nachádza na rýchlostnej ceste R1 pri Zvolene. Do konca roka 2020 sa na Slovensku vybuduje 7 ultra-fast nabíjačiek s nabíjacím výkonom do 350 kW a 18 rýchlonabíjacích staníc s výkonom 50 kW.

26. augusta 2019
Zdroj: Ionity

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+