MojElektromobil

2 781 km za 24 hodín! Svetový rekord je pokorený. Nór Bjørn Nyland a dvaja Česi vytvorili nový rekord v počte najazdených kilometrov  na elektromobile za jeden celý deň. Trojica túto vzdialenosť zdolala na aute Tesla Model 3 vo verzii Long Range.

Elektromobil využíval ultra-fast nabíjanie na sieti Ionity s nabíjacím výkonom 190 kW. Rekordu pomohla aj rýchla jazda po nemeckej diaľnici A20 s jedným z najefektívnejších elektromobilov sveta. A nový rekord je na svete.

Jazda prebiehala v maximálnej rýchlosti 180 km/h a nabíjacie zastávky trvali 15-16 minút, pričom dobíjali kapacitu batérie maximálne do 61%. Po tejto hranici Tesla výrazne spomaľuje nabíjací výkon, aby sa predišlo prehrievaniu batérie.

Ešte pred cestou Bjørn Nyland nahral na svoj YouTube kanál video, v ktorom vysvetľuje, že nabíjanie na sieti Ionity je veľmi drahé, na čo spoločnosť milo zareagovala. Skontaktovala sa s posádkou zrýchlila jej nabíjanie tak, že dočasne zrušila proces overovania užívateľa a poskytla bezplatné nabíjanie.

Ide o absolútny vrchol toho, čo dnes elektromobil ako taký dokáže. Bjørn Nyland chcel pokusom ukázať, koľko môže elektromobilže najazdiť v diaľničných rýchlostiach a že dnes už nie dôvod sa s elektromobilom obmedzovať.

O ďalší rekord sa môžeme pokúsiť už onedlho, nabíjačky Tesla Supercharger V3 budú nabíjať výkonom až 250 kW.

 

View this post on Instagram

 

| 2 781 km za 24 hodín! Svetový rekord pokorený 🥇🥳 Nór Bjørn Nyland a dvaja Česi vytvorili nový rekord v počte najazdených km na elektromobile za jeden celý deň. Ultra-fast nabíjanie na sieti @ionity.official s nabíjacím výkonom 190 kW a rýchla jazda po nemeckej diaľnici s jedným z najefektívnejších elektromobilov sveta #TeslaModel3 #LongRange sa postarali o nový rekord. Ide o absolútny vrchol toho, čo dnes elektromobil ako taký dokáže. O ďalší rekord sa môžeme pokúsiť už onedlho, nabíjačky Tesla Supercharger V3 budú nabíjať výkonom až 250 kW⚡️💪🏼 Zdroj: @teslicka.cz Nezmeškajte žiadnu novinku zo sveta ektromobilov a hoďte nám #follow! #mojelektromobil #model3 #worldrecord #electriccar #instacars #elektromobilita #elektromobil #longrange #tesla #teslaowners #udrzatelnost #doprava #ultrafast #charging #ionity #germanautobahn #teslabjørn #instasvk #instaczech #bratislava #kosice #presov #trnava #praha #ostrava #brno

A post shared by 🇸🇰Novinky o elektromobiloch🇨🇿 (@mojelektromobil.sk) on Jul 6, 2019 at 1:49am PDT

Galéria z akcie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. júla 2019
Zdroj: Cleantechnica,

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+