MojElektromobil

Spoločnosti BMW Group, Ford Motor Company, Daimler AG a Volkswagen Group s Porsche AG založili v roku 2017 spoločný podnik s názvom IONITY. Jeho cieľom je vytvoriť celoeurópsku vysokoenergetickú nabíjaciu sieť pre elektromobily. Dnes tento spolok víta nového člena menom Hyundai Motor Group, vďaka ktorému pribudne do zoznamu členov tiež Kia.

CEO spoločnosti IONITY, Michael Hajesch, zdôraznil, že „Hyundai Motor Group prináša významné medzinárodné skúsenosti s úplným strategickým záujmom o oblasť e-mobility. Príchod nových investorov do IONITY je jasným signálom dôvery, dokazujúcim skutočnosť, že práca našej novej spoločnosti už prináša svoje ovocie.“

Výkonný viceprezident a šéf produktovej divízie Hyundai Motor Group, Thomas Schemera, sa vyjadril takto: „Naša účasť v tejto spoločnosti posilňuje záväzok celej skupiny vo vzťahu k elektromobilite budúcnosti. Som si istý, že naša spolupráca v rámci IONITY prinesie novú éru vysokovýkonných nabíjačiek, vďaka ktorým bude nabíjanie bezproblémové a jednoduchšie ako tankovanie palív.“

Hyundai Ionity 01

Správa o vstupe Hyundai do spoločnosti prišla tesne pred zahájením frankfurtského autosalónu, na ktorom budú mať elektromobily významné slovo. Volkswagen predstavil vozidlo ID.3, Porsche ukázalo batériami napájaný športiak TaycanMercedes-Benz prinieslo svoj e-van EQV.

V súčasnosti dokázala spoločnosť IONITY vytvoriť sieť takmer 140 staníc v 14 európskych mestách a 50 ďalších práve buduje. Každá zo staníc pritom poskytuje 100 % energie z obnoviteľných zdrojov, vďaka čomu prispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy tvorenej zákazníkmi IONITY. Zaujímavé je, že prvá takáto nabíjačka v našich končinách sa nachádza pri meste Beroun v Česku. Na Slovensku si ešte musíme počkať.

13. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+