MojElektromobil

Subaru ukázalo svoj prvý elektromobil, ktorý ešte len čaká na plnohodnotné predstavenie. Pracuje na ňom v spolupráci s automobilkou Toyota a pôjde o elektrické SUV. Na americký trh ho plánujú dostať už budúci rok.

Často píšeme, že väčšina automobiliek sa už púšťa do vôd elektrifikácie. Mnohé majú na trhu už niekoľko modelov elektromobilov a svoje portfólio postupne rozširujú. Stále sú tu ale takí, ktorí sa elektrifikácií vyhýbajú a tomuto smeru nedávajú veľkú prioritu.

Prvý elektromobil od Subaru

Pokrok sa už zjavne zastaviť nedá a postupne sa aj vytrvalí výrobcovia posúvajú smerom k elektrickým modelom. Dobrým príkladom je Toyota a aj Subaru, ktoré najnovšie láka na svoj prvý elektromobil. Teda podobne ako Toyota nedávno odhalila svoje prvé elektrické SUV, aj Subaru prišlo s prvými fotografiami a základnými informáciami.

Subaru Solterra elektrické suv
Subaru Solterra – elektrické SUV | Zdroj: Subaru

Prvé elektrické SUV od Subaru dostalo názov Solterra a vzniká v spolupráci so svojou sesterskou automobilkou: „Subaru Amerika dnes oznámilo názov svojho nového plne-elektrického SUV Solterra. Postavené je na čisto elektrickej platforme e-SUBARU Global Platform, ktorá je vyvíjaná spoločne automobilkami Subaru a Toyota. Joint venture kombinuje odbornosť Subaru v technológii pohonu všetkých kolies s technológiou elektrifikácie Toyota.

Žiadne ďalšie detaily o aute neposkytli, iba zhrnuli svoju ponuku vozidiel a potvrdili, že elektrické SUV sa dostane do predaja už budúci rok: „Solterra sa pridá do ponuky oceňovaných SUV Subaru, vrátane Outback, Forester, Crosstrek, Crosstrek Plug-in Hybrid. Solterra príde do predaja v roku 2022.“

Toyota rozšíri ponuku elektromobilov

Japonská automobilka v apríli odhalila svoj koncept elektrického SUV. Toyota bZ4X Concept nám ukázali iba na fotografiách so stručnými informáciami, bez konkrétnych technických detailov. Toyota totiž nechcela odprezentovať iba jeden elektromobil, ale celý rad nových vozidiel, do ktorého budú patriť aj elektromobily. Celkovo chce ponúkať až 15 batériových elektromobilov.

Náš tip
Toyota bZ4X Concept: Prvé plne elektrické SUV od Toyoty
12. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+