MojElektromobil

Mazda aktuálne v ponuke nemá príliš veľa elektrifikovaných modelov. Ako batériový elektromobil ponúka model Mazda MX-30, ktorý je však dostupný aj v plug-in hybridnom prevedení. Okrem toho sa dá ešte siahnuť po kúsku Mazda CX-60, tentokrát len v plug-in hybridnej verzii.

Tretím prírastkom v elektrifikovanej ponuke je Mazda CX-90. Tá sa bohužiaľ v Európe nepredáva a počkať si musíme na model s označením Mazda CX-80, ktorý má doraziť ešte pred koncom kalendárneho roka 2023. V horizonte najbližších rokov sa má objaviť ešte ďalší zaujímavý model.

Elektrifikovaná Miata

Najnovšie sa znova začali objavovať správy, že japonská značka svoje snaženia v oblasti elektrického pohonu plánuje podporiť elektrifikovanou verziou modelu Mazda MX-5. Ten je známy aj pod označením Miata. Niekdajšie dohady teraz už dokonca mali byť oficiálne potvrdené. Miata v nejakej forme elektrického prevedenia dorazí v roku 2026, prípadne už niekedy v polovici roka 2025. Informoval o tom portál Electrek.

V tomto momente nie je vôbec známe akú formu elektrifikácie značka nakoniec zvolí. Neprezradila to, takže v konečnom dôsledku môže ísť o hybrid, plug-in hybrid alebo aj čistý batériový elektromobil. Prvé správy o tom, že Mazda zvažuje využitie elektrického pohonu pre svoj model MX-5 sa začali objavovať už v roku 2019.

Napriek tomu, že odvtedy ubehli už 4 roky a dočkali sme sa aj oficiálneho potvrdenia, podrobnosti sú prakticky rovnako strohé. S prihliadnutím na opatrnosť s akou Mazda pristupuje k segmentu elektrických vozidiel sa predpokladá, že aj v prípade novinky sa prikloní skôr na stranu hybridného pohonu.

Náš tip
Stellantis prichádza s revolučnou technológiou. Odľahčí vozidlo aj zlepší dojazd
25. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+