MojElektromobil

Elektromobil Lucid Air len nedávno stanovil rekord na obľúbenom okruhu Laguna Seca. Minulý týždeň však Tesla predstavila novú výkonnejšiu verziu Tesla Model S Plaid, ktorá tento rekord s prehľadom prekonala. Teraz sa Lucid Air opäť postavil na trať a čas zlepšil, no nový Model S stále vyhráva.

Lucid Air sa na americký okruh Laguna Seca dostal ešte v roku 2018, kedy dosiahol čas 1:41.67. To už ale bolo pomerne dávno, pričom posledný rekord zo začiatku tohto roka bol výrazne lepší – 1:33. Novo-predstavený Tesla Model S Plaid sa na okruh Laguna Seca taktiež postavil a stanovil rekord 1:30.3.

Automobilka Lucid Motors včera zverejnila nové video, ktoré opäť zachytáva Lucid Air na okruhu Laguna Seca. Tentokrát sa s vozidlom podarilo dosiahnuť čas 1:31.3, čo je značne lepší výsledok ako naposledy, no ešte stále nestačí na posledný rekord Model S Plaid. Výrobca na konci videa tvrdí, že s testovaním pokračujú, takže je veľmi pravdepodobné, že ďalšie vylepšenie času ešte príde. Ak ale aktuálny čas porovnáme s časom spred 2 rokov, posun o viac ako 10 sekúnd je naozaj výrazný.

Súboj elektromobilov

Model Lucid Air už dlhodobo púta pozornosť verejnosti vďaka veľmi zaujímavým špecifikáciám. Výrobca sľubuje dojazd cez 800 kilometrov v kombinácii s vysokým výkonom až 1080 konských síl. Najmä nedávne oficiálne predstavenie produkčných verzií Lucid Air vzbudilo pozornosť, nakoľko vozidlo parametrami výrazne prekonáva to, čo aktuálne ponúka Tesla.

Náš tip
Tesla predstavila nový batériový článok 4680, výrazne zníži cenu a zvýši dojazd

Trh a verejnosť ešte nie je zvyknutá na to, že existuje aj iná firma okrem Tesly, ktorá by v oblasti elektromobilov stanovovala vyššie ciele. Tesla ale konkurenciu nenechala dlho na vrchole. Počas minulotýždňového Battery Day nám Elon Musk oficiálne predstavil nový a výkonnejší Model S Plaid s trojicou elektromotorov, výkonom viac ako 1100 konských síl a dojazdom cez 840 kilometrov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+