MojElektromobil

V reakcii na vojnový konflikt na Ukrajine sa vybraní prevádzkovatelia sietí nabíjacích staníc pre elektromobily rozhodli pomôcť tým, že nabíjanie sprístupnili zadarmo. Primárne pre ľudí z Ukrajiny, ktorí utekali pred vojnou, ako aj pre dobrovoľníkov, ktorí pomáhali s prepravou osôb či materiálnej pomoci.

Iniciatívy boli spustené začiatkom marca a v našich končinách sa do nich zapojili Tesla, GreenWay, IONITY či ejoin.

V prípade dvojice IONITY a GreenWay išlo o krátkodobú pomoc v rozsahu dvoch týždňov až mesiaca. Na druhej strane, Tesla a ejoin bezplatné nabíjanie poskytovali až konca mája. Práve v týchto dňoch ale oznámili, že bezplatné nabíjanie na ich staniciach už končí.

Od 1. júna sme sa rozhodli formu pomoci upraviť a bezplatné nabíjanie nateraz pozastavujeme. Situáciu ale samozrejme pozorne sledujeme a v prípade potreby sme pripravení zareagovať.

ejoin

O rovnakom kroku informovala aj Tesla prostredníctvom e-mailu, v ktorom uvádza, že dočasná možnosť bezplatného využívania nabíjacích staníc Supercharger bude od 1. júna zrušená. Na všetkých nabíjacích staniciach na Slovensku a v Poľsku bude opäť účtovaná tradičná tarifa za nabíjanie, ale aj státie bez nabíjania.

Koniec bezplatného nabíjania | Foto: Michal Chabada
Náš tip
Hackeri vyradili nabíjaciu stanicu v Rusku, vyjadrujú odpor voči vojne
31. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+