MojElektromobil

Známy prevádzkovateľ nabíjacej siete IONITY pristúpil k dramatickej úprave ceny svojich služieb. O novinke informuje napríklad prostredníctvom oficiálneho profilu na sociálnej sieti Facebook.

Najväčšia zmena sa odohrala v prípade mesačného programu IONITY PASSPORT. V tomto prípade plošne, pre všetkých 24 krajín, kde IONITY pôsobí, došlo k zmene ceny mesačného poplatku z pôvodných 11,99 € na 5,99 €. To znamená, že cena bola znížená na polovicu.

S programom IONITY PASSPORT je na Slovensku možné nabíjať za cenu 0,59 € za 1 kWh. To je o 0,2 € lacnejšie, než v prípade nabíjania bez mesačného programu (0,79 € za 1 kWh). Prakticky rovnaký cenový rozdiel 0,20 € by mal byť platiť aj v ostatných európskych krajinách, kde IONITY pôsobí.

Druhou novinkou je zníženie cien nabíjania v sieti IONITY vo vybraných krajinách. Dochádza k tomu konkrétne v Rakúsku, Dánsku, Nórsku a Švédsku.

Na Slovensku buduje nové lokality

Sieť IONITY patrí v Európe medzi najväčšie, no na Slovensku má zatiaľ len malé pokrytie. Donedávna išlo o jedinú nabíjaciu stanicu situovanú na čerpacej stanici Shell pri Senci. V roku 2023 bola do prevádzky uvedená druhá nabíjacia lokalita IONITY na Slovensku v blízkosti čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom.

V prvej polovici roka 2024 plánuje spustiť 2 nové lokality v Českej republike. Dve nové lokality majú počas roka pribudnúť aj na Slovensku. Konkrétne ide o Zvolen a Čaradice.

Využitie roamingu pri nabíjaní na IONITY

Pripomeňme si, že Slováci môžu v sieti IONITY v zahraničí využívať relatívne výhodné roamingové ceny. Ak patria medzi zákazníkov ZSE Drive zaplatia 25 € a nabíjať môžu celú hodinu bez ohľadu na prenesených objem energie.

Klienti GreenWay od mája 2023 platia za nabíjanie rovnakú sumu, ako keby svoj elektromobil nabíjali na staniciach GreenWay. Podmienkou je aktivácia mesačného programu.

Náš tip
Nabíjanie pre elektromobily na Slovensku: Čo priniesol rok 2023 a čo sa chystá na rok 2024?
24. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+