MojElektromobil

ZSE Drive spúšťa od 1. mája 2019 službu medzinárodného roamingu. Umožní tak svojim zákazníkom nabíjať elektromobil už nielen na Slovensku, ale aj v ďalších 25 krajinách v zahraničí.

Veľký roamingový partner

Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Hubject, ktorá združuje už 300 prevádzkovateľov nabíjacích staníc prevažne v Európe, pribudne na mapu ZSE Drive viac než 15 000 nabíjacích staníc. Nabíjanie na nich bude možné spustiť jednoduchým použitím karty ZSE Drive, rovnako ako na Slovensku.

Lokality roamingových nabíjacích staníc sa budú zobrazovať v mape na webe, aj v mobilnej aplikácii ZSE Drive

Cena

Cenník roamingu má byť oficiálne zverejnený v stredu. Podľa našich informácii bude spoplatnený formou 24-hodinového flat balíka. Za poplatok 39 Eur s DPH získate na 24 hodín možnosť neobmedzeného nabíjania v zahraničí bez ďalšieho spoplatňovania minút či kilowatthodín.

Využívanie roamingových nabíjacích staníc v zahraničí je možné aktiváciou 24-hodinového balíčka sprístupnenia siete zahraničných nabíjacích staníc. 24-hodinový balíček sprístupnenia siete zahraničných nabíjacích staníc je aktivovaný identifikáciou Zákazníka na zahraničnej roamingovej nabíjacej stanici prostredníctvom Nabíjacej karty a je spoplatnený sumou 39€ s DPH. Platnosť 24-hodinového balíčka sprístupnenia siete zahraničných nabíjacích staníc je 24 hodín od momentu jeho aktivácie.

ZSE Drive zároveň nevylučuje, že v budúcnosti predstaví aj iné roamingové možnosti. Podľa vyjadrenia Radoslava Markuša zo ZSE Drive sa môžeme tešiť na špeciálne podmienky roamingu v rámci krajín, v ktorých pôsobí skupina E.ON, ktorej súčasťou je ZSE.

Aktivácia roamingu nie je potrebná

Pre využívanie roamingu nebude potrebná žiadna komplikovaná aktivácia. Roamingový balík sa aktivuje automaticky pri prvom nabíjaní v zahraničí. Následne všetky ďalšie zahraničné nabíjania v priebehu 24 hodín od momentu začiatku prvého nabíjania budú zahrnuté v cene balíka.

Názor redakcie

ZSE Drive zvolilo cestu zrozumiteľných podmienok a jednoduchosti použitia. Na jednej strane tu máme pomerne vysoký poplatok za 24 hodín nabíjania, na strane druhej tu nemáme žiadne komplikácie vo forme nutnosti si službu vopred aktivovať, či odlišných spôsobov tarifikácie u 300 rôznych prevádzkovateľov. Niektorí z nich spoplatňujú na základe kilowatthodín, iní na základe minút, niektorí majú poplatok za pripojenie, ďalší účtujú rôzne poplatky v závislosti od dĺžky nabíjania.

Roaming ZSE Drive takto síce bude nevýhodnejší pre tých, ktorí potrebujú v zahraničí dobiť iba pár kWh chýbajúcej energie. V takýchto prípadoch vyhrá hľadanie bezplatnej nabíjačky, prípadne stanice s možnosťou priamej platby debetnou kartou. Avšak pri jedno- či viacdňovej služobnej ceste či dovolenke je táto ponuka výhodná. Už pri jednom plnom nabití auta ako Audi e-tron či Hyundai Kona je ponuka lepšia ako v prípade konkurencie. Pre tých, ktorí jazdia do zahraničia pravidelne, samozrejme dáva zmysel zabezpečiť si nabíjaciu kartu zahraničného poskytovateľa. Ani to však nezaručí, že sa nabijete práve tam kde potrebujete – napr. v Rakúsku je poskytovateľov niekoľko desiatok. Preto určite nezaškodí mať pri sebe ďalšiu možnosť od ZSE Drive, navyše s jasne predvídateľnou cenou.

15. apríla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+