MojElektromobil

Od zástupcov automobilky Hyundai koncom apríla prišla skvelá správa – Hyundai Prophecy spolu s retro crossoverom 45 EV smerujú do sériovej výroby.

Prešli približne dva týždne a pripravovaný elektromobil Hyundai 45 EV už bol pozorovaný počas prvých testovacích jázd na verejných komunikáciách. Detailov je zatiaľ veľmi málo a prvé fotografie statočne kamuflovaného prototypu prinášajú pohľad akurát tak na základné tvary karosérie.

Na základe fotiek, ktoré zverejnil portál InsideEVs to však vyzerá tak, že pripravovaná produkčná verzia bude v porovnaní s konceptom vyzerať o čosi striedmejšie. Namiesto výrazných hrán z koncepčných obrázkov sa prototyp hrdí bežnými tvarmi dnes produkovaných crossoverov.

Samotný koncept, z ktorého vychádza bol predstavený minulý rok ako ukážka toho, akým smerom by sa mala elektromobila uberať. Minimálne v prípade kórejskej automobilky Hyundai.

Silnou inšpiráciou pre Hyundai 45 EV bol Hyundai Pony Coupé z roku 1974, preto sa pri novinke hovorí o spojení minulosti s budúcnosťou.

Testovací jazdec nebol príliš nadšený z toho, že prototyp bude zachytený na fotkách.

To, že už teraz prebiehajú prvé jazdy v reálne prevádzke naznačuje, že automobilka svoje sily sústredí na čo najrýchlejšie uvedenie produkčného modelu. Napriek tomu nie sú známe žiadne podrobnosti o možnej technickej stránke modelu Hyundai 45 EV.

Odvážne sa špekuluje, že by mohli byť podobné súčasnej generácii Hyundai Kona Electric – 64 kWh batéria a výkon 201 koní. Na druhej strane, objavili sa aj informácie o tom, že by malo ísť o prvý elektromobil postavený na úplne novej platforme pre elektromobily E-GMP.

Viac by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro, nakoľko všeobecný predpoklad je taký, že predstavenie produkčnej verzie prebehne buď koncom roka 2020, prípadne začiatkom 2021.

Náš tip
Hyundai Prophecy: Volant ako prežitok a auto ako čistička ovzdušia
11. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+