MojElektromobil

Uvažujete o kúpe hybridného vozidla, pretože ponúkajú úsporu paliva, sú priateľskejšie k životnému prostrediu a navyše nie sú úplne závislé od nabíjania ako elektromobily? Nie ste ale ochotní zaplatiť vyššiu sumu za novinku zo showroomu? Práve pre vás je tu náš druhý diel seriálueAutoBazár„, v ktorom vám ponúkame prehľad najzaujímavejších hybridných a plug-in hybridných vozidiel z „druhej ruky“.

Pri plug-in hybridných modeloch si treba uvedomiť, že štátna dotácia vo výške 3 000 € sa vzťahuje len nové vozidlá zakúpené na Slovensku. Takže sa netýka nasledovných vozidiel. Dotáciu však môžete odpočítať od sumy nového vozidla, ktorú uvádzame pre porovnanie pri každom vybranom modeli. Pri výbere ponúk sme sa ale snažili vybrať také, ktoré sú výhodné aj v porovnaní s novými dotovanými vozidlami.

Predtým, ako si prestavíme jednotlivé ponuky, si však treba uvedomiť, že kapacita batérií hybridov časom klesá. Preto si treba dávať pozor najmä pri starších modeloch, ako aj tých, ktoré majú najazdené väčší počet kilometrov, pretože kapacitu batérie degraduje aj časté nabíjanie.

Toyota Prius

Začať nemôžeme inak ako klasikou, ktorej 1. generácia oslávila tento rok 20. narodeniny. Samozrejme sa jedná o Toyotu Prius, ktorá je prvým sériovo vyrábaným hybridom na svete. Do našej ponuky sa dostala 3. generácia tohto modelu, ktorá atakuje hranicu 100 000 najazdených km. Je to však Toyota, ktorá má navyše spomínanú dlhodobú tradíciu v oblasti hybridného pohonu, takže by nemal byť problém najazdiť pokojne aj ďalších 100 000 km.

Cena: 10 200 €. Cena nového modelu (4. generácia): od 27 190 €. Viac info.

Náš tip
Toyota Prius PHEV jednoznačne najekologickejším plug-in hybridom v teste ADAC

toyota prius

Kia Optima Hybrid

Do našej ponuky určite patrí aj krásny sedan strednej triedy Kia Optima HEV (Hybrid). Pozor, jedná sa o nenabíjateľný full hybrid, takže účasť elektromotora na pohone nie je taká významná ako v prípade najnovšieho plug-in hybridného modelu. Napriek tomu sa jedná o zaujímavé vozidlo.

Cena: 16 900 €. Cena nového modelu (plug-in hybrid): od 36 400 €. Viac info.

Náš tip
Kia odhalila svoju novinku Stonic. Bude sa nám páčiť ako elektromobil?

kia optima hybrid hev

Lexus CT 200h

Ak chcete jazdiť ekologickejšie a ekonomickejšie a zároveň chcete byť originálny, doprajte si Lexus CT 200h. Luxusnejšia odroda Toyoty vám okrem originality prinesie aj spoľahlivú hybridnú jednotku.

Cena: 16 930 €. Cena nového modelu: od 26 890 €. Viac info.

lexus ct 200h

BMW 5 ActiveHybrid

V prípade, že si potrpíte na prémiové značky, športové vlastnosti a dostatok priestoru, uspokojiť by vás mohlo hybridné BMW radu 5.  Je to však starší nenabíjateľný hybrid, takže nedosahuje taký stupeň elektrifikácie ako najnovšia plug-in hybridná generácia s prívlastkom iPerformance. Ponúkaný model má úplne novú batériu v hodnote 5 000 €.

Cena: 26 500 €. Cena nového modelu (nová plug-in hybridná generácia): od 58 400 €. Viac info.

Náš tip
TEST | BMW 225xe iPerformance: Mestský sluha s dobrým rodokmeňom

bmw 530e iperformance

Volkswagen Golf GTE

Volkswagen Golf GTE je našim prvým plug-in hybridným zástupcom, preto je jeho cenovka vyššie ako v prípade bežných full hybridov. Za svoje peniaze však dostanete lepšiu spotrebu, nižšie emisie a možnosť jazdiť čisto elektricky na pomerne slušnú vzdialenosť. A v podobe Golfu GTE dostanete športovo ladené vozidlo so všetkými prednosťami „kompaktov“.

Po započítaní 3 000 € na nové vozidlo by sa mohlo zdať, že sa nejedná o ktovie ako výhodnú ponuku, treba si však uvedomiť, že príplatková výbava VW nie je najlacnejšia. Navyše má vozidlo najazdených len 11 000 km.

Náš tip
Seriál: „Rozhovory s automobilkami o elektromobilite“ | VOLKSWAGEN

volkswagen golf gte

Cena: 30 390 €. Cena nového modelu: od 37 430 €. Viac info.

Mitsubishi Outlander PHEV

Na záver sme si pre vás prichystali európsky plug-in hybridný bestseller Mitsubishi Outlander PHEV. Len minulý rok sa ho v Európe predalo viac ako 21 300 kusov. Takže ak hľadáte plug-in hybridné SUV s pohonom 4×4 a automatickou prevodovkou, Outlanderom PHEV určite chybu neurobíte.

Cena: 34 950 €. Cena nového modelu: od 46 900 €. Viac info.

Náš tip
Autopark ukrajinskej polície obohatilo 635 plug-in hybridov Mitsubishi Outlander PHEV

mitsubishi outlander phev

Zdroj: autobazar.eu

eautoportal zdielanie

10. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+