MojElektromobil

Dodávka vozidiel je súčasťou dohody medzi ukrajinskou vládou a japonskými spoločnosťami. Hlavným dôvodom pre uzatvorenie tohto obchodu je, že obidve vlády chcú znížiť produkciu CO2 a skleníkových plynov. Všetky vozidlá, ktoré Ukrajina získala budú použité v rámci policajných zložiek.

Ide pritom už o druhú takúto zákazku, ktorá bola zariadená importérom MMC. Tá prvá smerovala do Estónska a tvorilo ju 507 elektromobilov MiEV, a to už v roku 2011.

Náš tip
Subaru ponúkne prvý hybrid v roku 2018, elektromobil plánuje na rok 2021

„Rád by som sa poďakoval ukrajinskej vláde, že zvážila výber nášho vozidla Outlander PHEV a rozhodla sa, že práve toto vozidlo je pre políciu ta správna voľba. Mitsubishi Outlander PHEV je nielen priateľský k životnému prostrediu, ale disponuje aj našimi najmodernejšími technológiami, vrátane pokročilého pohonu všetkých štyroch kolies. Vďaka tomu je nanajvýš vhodný aj pre použitie políciou,“ hovorí prezident MMC Osamu Masuko.

Od uvedenia automobilu na trh v roku 2013, predalo Mitsubishi už 80 768 kusov, pričom už štvrtý rok po sebe sa stalo Mitsubishi Outlander PHEV napredávanejším plug-in hybridom v Európe.

Mitsubishi Outlander PHEV – základné špecifikácie

Náš tip
Chcem si vyskúšať Mitsubishi Outlander PHEV v rámci testovacej jazdy!
  • Typ pohonu: Plug-in hybridný
  • Kapacita batérie: 12 kWh
  • Dojazd na elektrinu: 52 km (NEDC)
  • Celkový výkon: 165 kW (200 k), 400 Nm
  • Cena: od 44 900 €
  • Štátna dotácia: 3 000 €

Zdroj: electriccarsreport, titulná fotografia: carscoops.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+