MojElektromobil

Automobily poháňané elektrickou energiou sú jednoducho ďalším stupňom vývoja automobilov. Uvedomujú si to aj tradiční výrobcovia, medzi ktorých sa najnovšie zaradilo Subaru. To prezradilo, že už budúci rok do svojho portfólia pridá prvý plug-in hybrid a do roku 2021 dokonca predstaví aj auto, ktoré bude poháňať iba elektrická energia.

Japonský automobilový výrobca investoval $1,2 miliardy do vývoja elektromobilov, aby dobehol konkurenciu a aby v budúcnosti splnil globálne emisné regulácie. Pre Bloomberg sa CEO spoločnosti Subaru, Yasuyuki Yoshinaga, vyjadril, že namiesto toho, aby vytvorili novú platformu pre elektromobily, radšej budú pracovať na implementácií hybridných motorov do existujúcich modelov. Aj preto sa už budúci rok dočkáme hybridu od Subaru, no na plne elektrické auto si ešte budeme musieť počkať minimálne 3-4 roky.

Náš tip
Volvo uznalo Tesle zásluhy za rozvoj elektromobility a končí s dieselom

Ak existuje atraktívny model Subaru, napríklad XV Crossover, a ak zákazník v Číne bude chcieť tento model v elektrickej verzii, no tá nebude dostupná, tak si ju jednoducho nebude môcť kúpiť. Elektrické motory dáme len do vybraných modelov, pričom chceme zachovať ten pocit zo šoférovania „pravého Subaru“. – povedal Yoshinaga.

Pre Subaru by mali začať dodávať batérie a elektro súčiastky spoločnosti ako Panasonic a Samsung. Špeciálneho partnera pre výrobu elektromobilov však zatiaľ nemá, Subaru to chce robiť po svojom.

Zdroj: Bloomberg, titulná ilustračná fotografia: Subaru

eautoportal zdielanie

30. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+