MojElektromobil

Elektrický Hummer od GMC sa mal svojho veľkého debutu dočkať ešte tento mesiac, no kvôli obrovským problémom, ktoré vyvolal koronavírus to tak nebude. Termín predstavenia bol odložený na neurčito. Na ďalšie informácie sa zatiaľ len čaká, no predpokladá sa, že to prebehne ešte ten rok.

Plne elektrický Hummer prirodzene vyvolal obrovskú vlnu zvedavosti, ale aj nadšenia. Portál Motor1 čerstvo upozornil na pozoruhodný render od nezávislého dizajnéra. Toho zjavne predstava nadchla až do takej miery, že sa rozhodol pripraviť vlastný pohľad na to, ako by elektrický Hummer mal vlastne vyzerať.

Pre svoje dielo ako základ zvolil plnokrvné SUV Chevrolet Tahoe, ktorému pridal prvky pripravovaného elektrického Hummera od GMC a niekoľko dodatočných off-roadových prvkov. Render prezentuje myšlienku 3-radového, 7-miestneho luxusného monštra.

GMC Hummer EV podľa predstavy nezávislého dizajnéra

Americká automobilka GMC, ktorá patrí pod koncern General Motors, si zatiaľ necháva všetky kľúčové informácie pre seba. Tam, kde chýbajú oficiálne informácie o plánovanom prevedení, vznikol priestor pre nadšených dizajnérov, ktorí sa delia o svoje predstavy. Do akej miery sa budú nakoniec zhodovať s realitou ukáže až čas.

GMC Hummer EV podľa vízie portálu motor1.com
11. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+