MojElektromobil

Honda začiatkom tohto roka oznámila, že do roku 2025 plánuje predávať všetky autá v Európe s elektrickým alebo hybridným pohonom. Teraz spoločnosť tieto plány aktualizuje a chce úplne skončiť predaj dieselových automobilov v EÚ do roku 2021.

Chce presadzovať hlavne svoje elektrické a a hybridné modely. Prvý elektromobil značky je Honda E, ktorá bude k dispozícii iba na európskom kontinente. Detailne sme si Hondu nafotili na autosalóne vo Frankfurte, ktorý sa skončil len pred pár dňami.

Honda E
Honda E na autosalóne IAA vo Frankfurte

Splní aj prísne normy EÚ

Honda pôvodne plánovala do roku 2025 predávať 66 % svojich vozidiel s hybridným alebo elektrickým pohonom, ale po prieskume verejnej mienky sa jej ciele sprísnili.

Týmto krokom bude Honda spĺňať aj prísne normy EÚ, podľa ktorých sa do roku 2021 musia emisie CO2 každého výrobcu znížiť priemerne na 95 g/km na jedno vozidlo.

Honda E - IAA Frankfurt 2019

Honda nie je jediná

Honda nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa odkláňa od nafty. Toyota sa rozhodla minulý rok vyradiť z európskeho trhu dieselové vozidlá a zamerať na hybridy.

Fiat-Chrysler (FCA) sa chce do roku 2022 zbaviť naftového pohonu vo svojich osobných automobiloch a Porsche oznámilo, že už nebude ponúkať dieselové vozidlá, aj keď stále vyrába autá s konvenčnými benzínovými motormi.

Pozrite si ďalšie fotografie prvého elektromobilu od Hondy z frankfurtského autosalónu:

Honda EHonda EHonda E - IAA Frankfurt 2019Honda E - IAA Frankfurt 2019Honda E - IAA Frankfurt 2019

Interiér Honda e:

Interiér Honda E

Interiér Honda E

Interiér Honda e
Foto: Honda Slovensko
28. septembra 2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+