MojElektromobil

Japonská automobilka a jeden z lídrov automobilového priemyslu oficiálne vytvorila úplne novú divíziu pre vozidlá s nulovými emisiami. Táto divízia má osobitnú zodpovednosť dohliadať na svoje vozidlá, ktoré majú byť bez emisií od počiatočného vývoja až po výrobu. Úsilie bude klásť na práci na ekologických automobiloch, rovnako aj na zefektívnenie procesu výroby.

rozhovory s automobilkami o elektromobilite toyota

Nová továreň s 200 zamestnancami

Toyota už postavila novú továreň, v ktorej bude spočiatku pracovať približne 200 zamestnancov, ktorí sa budú podieľať na „nulových emisiách“ pri výrobe. Jedná sa o špecialistov z oblasti vývoja, dielov, prípravy a výroby. Táto továreň bude vyrábať výlučne elektromobily a vozidlá s palivovými článkami. Jedným z dôvodov vzniku tejto divízie je aj fakt, že regulácie týkajúce sa emisií nielen v automobilovom priemysle sú stále väčšie a väčšie.

Podobný program už automobilka prevádzkuje

Už dva roky dozadu, v decembri roka 2016 inicioval prezident Toyoty, Akio Toyoda podobný projekt, ktorého sa zúčastnilo 50 zamestnancov automobily. Toto nové úsilie a vznik novej divízie je akýmsi pokračovaním projektu, s ktorým má už automobilka skúsenosti. Šéfom novej továrne sa stal viceprezident Toyoty pre výskum a vývoj, Shigeki Terashi.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Toyota investuje do automobilov s vodíkovými palivovými článkami

Náš tip
Toyota oznámila príchod až 10 nových elektromobilov! V hre je aj vysoká investícia

18. októbra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+