MojElektromobil

Japonská Honda predstavila produkčnú verziu a cenu elektromobilu určeného pre európske mestá – Honda E. Vybrala si na to autosalón IAA vo Frankfurte.

V priebehu posledného roka Honda predstavovala niekoľko prototypov tohto modelu. Vo Frankfurte však ukazuje prvýkrát verziu určenú na hromadnú výrobu.

Žltozelená Honda e

Cena

Na predstavení výrobca rovno zverejnil aj jej oficiálnu cenu na nemeckom trhu. Za základ si zaplatia zákazníci 29 470 € a za výkonnejšiu verziu max. 32 370 €. V cene je už odpočítaná nemecká dotácia na kúpu elektromobilov.

Zadok Honda e

Batéria a parametre

Drahšia verzia prichádza so 100 kW DC nabíjaním a vyšším výkonom motora 113 kW. Honda už skôr predstavila pre tento model 35,5 kWh batériu schopnej dojazdu 200 km a rozložením váhy 50:50. Elektromobil sa za 30 minút nabíjania nabije na 80 % kapacity.

Honda e sa pochváli aj technologickými vychytávkami ako virtuálne spätné zrkadlá, množstvo displejov v interiéri s hlasovým ovládaním a vysokým stupňom konektivity.

Interiér s množstvom displejov Honda e

Napriek menšiemu dojazdu a vyššej cene to nevyzerá, že by mala Honda problém s dopytom. O model “prejavilo záujem už vyše 40-tisíc ľudí”. Prví zákazníci si ju vychutnajú v lete 2020.

Honda Power Charger

Okrem štýlového elektromobilu Honda predstavila aj vlastnú domácu nabíjačku. Wallbox s názvom Honda Power Charger dosiahne maximálny výkon 7,4 kW (1-fáza) a 22 kW pri 3-fázovom príkone.

Honda Power Manager

Zariadenie Honda Power Manager je taktiež novinkou a má zabezpečiť tok energie z automobilu do elektrickej siete a slúžiť tak ako stacionárne úložisko energie pre dom alebo pre iný elektromobil.

Honda e a Honda Power Manager (vzadu)
Honda e a Honda Power Manager (vzadu)
12. septembra 2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+