MojElektromobil

Honda uvoľnila niekoľko nových informácií o svojom pripravovanom elektromobile Honda e. Jednou z najzaujímavejších je použitie kamerového systému namiesto štandardných zrkadiel. Jednať sa bude o menší mestský automobil. Honda už prijíma prvé rezervácie. Navyše, automobilka hovorí, že kamerový systém spätných zrkadiel bude už v základnej výbave.

My sme mali možnosť toto riešenie vyskúšať s elektromobilom Audi e-tron a veľmi sa nám to páčilo. Najskôr je potrebné zvyknúť si, že zrkadlo (displej) je umiestnený nižšie, ako býva zvykom. Výhodou je, že spätné zrkadlá už následne nemusíte nastavovať, pretože je úplne jedno, kto sedí za volantom. Stále bude vidieť v spätnom zrkadle to isté. Výhody to má aj v daždivom počasí, kedy dianie za sebou vidíte výborne.

Bezpečnejší s dlhším dojazdom

Honda hovorí, že tento systém zlepší viditeľnosť a samozrejme aj bezpečnosť elektromobilu. Automobilka spomína aj to, že už stihla urobiť rozsiahle testy, aby bol zabezpečený ideálny obraz za každých podmienok. Šoféri by tak nemali mať problém ani v snehu či silnom daždi.

Nespornou výhodou takéhoto typu zrkadiel je aj ich veľkosť a lepšie aerodynamickejšie vlastnosti. Nie je to síce o veľa, no aj takáto maličkosť dokáže jemne predĺžiť dojazd elektromobilu. Na novú elektrickú Hondu e sme sa boli pozrieť aj na autosalón do Ženevy a priniesli sme aj prvé fotografie tohto modelu.

Dojazd 200 km a rýchle nabíjanie

Malý elektromobil Honda e bude poháňaný zadnou nápravou a ponúknuť by mal dojazd rovných 200 kilometrov. Chýbať nemôže ani rýchle nabíjanie, za pol hodinu sa dokáže nabiť na 80 percent kapacity batérie. Dojazd síce nie je nijako ohromný, no to ani nebolo cieľom. Jedná sa totiž o vyslovene malé mestské autíčko. Na tieto účely bude dojazd plne postačujúci.

Náš tip
Honda už budúci rok začne vyrábať tento elektrický retro hatchback
31. mája 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+