MojElektromobil

Prvý elektromobil od Hondy mal byť v predaji už tento rok, ale automobilka výrobu presunula na začiatok roka 2020 a pravdepodobne by sme mali uskromniť očakávania ohľadom dostupnosti tohto vozidla. No nemyslíme, že s týmto dizajnom osloví veľkú masu zákazníkov.

V roku 2017 prezident a CEO Honda Motor Co., Takahiro Hachigo, predstavil koncept „malého mestského elektromobilu v retro štýle“ a povedal, že „toto vozidlo nie je vzdialená budúcnosť, no jeho výroba začne v Európe už v roku 2019„.

Magazín Auto News Europe oznámil, že v budúcom roku bude už v predaji. Článok tohto magazínu tvrdí, že Honda plánuje pred zahájením výroby ukázať verejnosti dve verzie tohto vozidla.

Jednu z nich by mala japonská automobilka ukázať na autosalóne v Ženeve v marci tohto roku a ďalšiu verziu na frankfurtskom autosalóne.

Nižšie si môžete pozrieť fotky konceptu, ktorý Honda predstavila vo Frankfurte v roku 2017:

 

V správe sa tiež uvádza, že Honda plánuje predávať v Európe len 5 000 kusov tohto modelu ročne, čo môže znamenať, že účel tohto elektromobilu bude len jednoducho dosiahnutie emisných noriem v Európskej únii – ako elektrická verzia modelu Clarity.

Honda zaujala serióznejší postoj skôr na hybridné vozidlá ako na plne elektrické.

Japonská automobilka predstavila aj koncept elektrického športiaka založeného na novej platforme v podobnom dizajnovom štýle ako tento mestský retro hatchback, no bohužiaľ neuviedla oficiálny dátum začiatku výroby. Napriek tomu sa Honda zaujíma o elektromobily.

Honda od minulého roku spolupracuje s General Motors na vývoji novej generácie batérií a aj cenovo dostupný elektromobil na báze modelu Honda Fit s firmou CATL – najväčším výrobcom batérií v Číne.

14. januára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+