MojElektromobil
eAutoportal 26. októbra 2017

Časy sa menia, avšak láska automobilky Honda k športu pretrváva. Dôkazom je „čerstvý“ koncept športového elektromobilu Honda EV Sports, ktorý debutoval na prebiehajúcom autosalóne v Tokiu.

Už na prvý pohľad je jasné, že má spoločný dizajnový jazyk s elektrickým modelom Honda Urban EV Concept, ktorý príde na trh o 2 roky. S ním zdieľa aj podvozkovú platformu. Športový koncept elektromobilu má na dnešné pomery netypickú prednú časť. Tá má „priateľský look“, narozdiel od súčasných zamračených, agresívne pôsobiacich vozidiel tejto kategórie.

Náš tip
Koncept mestského elektromobilu od Hondy má výrazný retro-nádych

honda ev sports concept

Hlavným zámerom automobilky je dosiahnutie jednoty medzi automobilom a vodičom. A to či už po stránke jazdných vlastností, kedy bude vozidlo reagovať na pokyny vodiča presne podľa jeho predstáv, či po tej emočnej. Honda EV Sports je vybavená vysoko responzívnym elektrickým pohonom a ľahkou karosériou, ktorá zaručí výbornú ovládateľnosť vozidla.

Náš tip
Honda postavila údajne najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

O tú sa postará aj nízke ťažisko a široký „postoj“. Riadenie športového elektromobilu tak bude v plnej kompetencii vodiča. S vozidlom tak budete mať počas jazdy bezprostredný kontakt. Ďalšou úlohou návrhárov Hondy EV Sports bolo to, aby majiteľ vozidla pociťoval radosť už len z toho, že tento športový elektromobil vlastní.

honda ev sports concept

Láska a umelá inteligencia

Súčasťou vozidla bude aj systém umelej inteligencie s názvom „Honda Automated Network Assistant“. Ten sa má postarať o zdokonaľovanie komunikácie a prehlbovanie vzťahu medzi vodičom a jeho vozidlom.

Zdroj: tlačová správa

26. októbra 2017
Fotománia

+