MojElektromobil

Spoločnosť Honda postavila pri svojom R&D oddelení v Offenbachu (Nemecko) najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Tá používa 940V technológiu nabíjania, čo umožňuje naraz plnohodnotne nabíjať 4 elektromobily so 4 rôznymi nabíjacími konektormi. Elektrickému zdroju energie pomáhajú aj solárne panely umiestnené na streche stanice. Pri napätí 940V dokáže “nahnať” až 150 kW energie cez všetky 4 konektory

Náš tip
Honda predstavila elektrickú a plug-in hybridnú verziu vodíkového modelu Clarity

honda nabijacia stanica

Honda vytvorila túto stanicu nielen kvôli potrebe nabíjať aktuálne dostupné modely, ale aj budúce automobily, ktoré budú energeticky náročnejšie. Jedným z nich možno bude aj model spoločnosti Honda. Tá totižto priznala, že pracuje na stratégii s názvom “Electric Vision”, ktorá by mala do ich portfólia priniesť viacero elektromobilov. Okrem toho však bude pracovať aj na automobiloch s vodíkovým pohonom, a tak chce vedľa novo vybudovanej elektronabíjačky pristaviť aj stanicu na tankovanie vodíka, ktorý by mal vznikať rovnako z obnoviteľných zdrojov energie.

“Veľmi nás teší, že sa Honda rozhodla vybudovať svoj vlajkový projekt medzi elektrickými nabíjačkami práve u nás, v Offenbachu. Pre nás je elektromobilita základom pre zvládnutie problému znečistenia, ochrany klímy, parkovacích regulácií, obecného plánovania a samozrejme aj adaptácie mesta na nové podmienky – povedal Heike Hollerbach, riaditeľ pre životné prostredie, energie a protekciu klímy v Offenbachu.”

 

Nabíjacia stanica v Offenbachu bola oficiálne otvorená 29. mája 2017 priamo nemeckým ministrom pre dopravu, energie a regionálny rozvoj, Bernardom Massbergom. Veríme, že nejde o poslednú stanicu tohto typu, ktorú vidíme na území Európy.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie

31. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+