MojElektromobil

Autosalón vo Frankfurte využila na prestavenie úplne nového konceptu elektromobilu aj automobilka Honda. Volá sa Honda Urban EV Concept a ako už jeho názov napovedá, bude určený predovšetkým do metskej premávky. Produkčného vozidla sa dočkáme už o dva roky.

Koncept elektromobilu je postavený na úplne novej platforme a určuje dizajnový a technologický smer sériového modelu. 4-miestna Honda Urban EV Concept bude svojimi rozmermi spadať do kategórie supermini, veď je o 100 mm kratšia ako Honda Jazz (3 995 mm). Vzhľadom na koncepciu elektromobilov však môžeme očakávať väčší vnútorný priestor, ako v prípade svojho súrodenca.

Náš tip
Honda predstavila elektrickú a plug-in hybridnú verziu vodíkového modelu Clarity

Určite nemôžeme obísť dizajn, ktorý sa absolútne vymyká štandardom moderných elektromobilov. Jednoduché línie nás vracajú späť v čase, retro je však dnes v móde. Interiér pôsobí minimalisticky, napriek tomu, že mu dominuje obrovský širokouhlý displej,  ktorý sa tiahne takmer celou palubnou doskou. Ďalším retro-prvkom sú „pohovkové“ sedačky, ktoré sa však s najväčšou pravdepodobnosťou do sériového vozidla nedostanú. Rovnako ako displeje integrované do protichodne sa otvárajúcich dverí, ktoré slúžia na premietanie obrazu kamier suplujúcich spätné zrkadlá.

honda urban ev concept

Dokáže sa učiť a napájať domácnosť

Keďže sa jedná predovšetkým o mestský elektromobil, konštruktéri si dali záležať aj na výhľade z vozidla. A stĺpiky sú preto veľmi tenké a čelné sklo extra široké. Honda Urban EV Concept je vybavená systémom Honda Automated Network Assistant, ktorý sa dokáže učiť na základe jazdy a emócií vodiča. Výstupom sú potom nové možnosti a odporúčania.

Náš tip
Honda predstavila elektrickú a plug-in hybridnú verziu vodíkového modelu Clarity

Spolu s konceptom elektromobilu predstavila Honda aj systém Concept Power Manager, ktorý umožňuje distribuovať energiu z batérie späť do domácnosti či verejnej elektrickej siete.

Zdroj: tlačová správa

13. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+