MojElektromobil

Honda je vo svete elektromobility zabehnutým výrobcom. Budúcnosť vidí aj v malých autách do veľkých miest, ktoré vďaka elektrickému pohonu môžu zožať úspech. Model e je dobrým príkladom. Výrobca totiž už vyše dvoch mesiacov prijíma početné predobjednávky na Hondu e. Jedným z hlavných ťahákov môže byť aj obrovský displej, ktorý úplne nahrádza palubný počítač a celý kokpit. A ako funguje nám Honda ukázala v najnovšom videu.

Takmer rovnaký displej čoskoro realitou

Malý elektromobil Honda e je momentálne koncept, podľa ktorého sa neskôr bude vyrobený sériový model. Sympatický automobil do mesta sa ale už teraz teší neuveriteľnej popularite. Honda prijala veľké množstvo objednávok a to sa ešte ani nevyrába.

Čo je však možno dôležité je fakt, že obrovská dotyková obrazovka na palubnej doske bude v sériovom aute takmer totožná s modelom e. To pravdepodobne poteší veľké množstvo zákazníkov alebo záujemcov. Jej rôzne funkcie sa preto Honda rozhodla demonštrovať vo svojom videu.

Honda e titulka
O mestský elektromobil Honda e majú ľudia neočakávane veľký záujem

Jednoduché ovládanie aj vďaka asistentovi

Kvôli tomu, že je obrazovka na palube tak veľká, nie všetko na nej bude dostupné na dosah ruky. Výrobca to rieši hneď dvomi spôsobmi. Prvým z nich je prispôsobenie. Veľmi jednoducho je možné usporiadať si komponenty a ovládanie na displeji tak, aby ste mali všetko dôležité blízko seba.

Druhým šikovným a zároveň aj pokrokovým riešením je hlasom ovládaný asistent. Na povel “Hey, Honda” môžete obsluhovať čokoľvek, čo nemôžete zmeniť manuálne. Všetky ostatné funkcie ako napríklad vizualizáciu nabíjania si môžete pozrieť vo videu nižšie.

6. augusta 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+