MojElektromobil

Honda na rok 2023 pripravuje kompaktné elektrické SUV, ktoré má byť stelesnením všetkých vlastností typických pre modely tejto značky – zmes dynamiky, technológie a dizajnu. Podrobností je zatiaľ žalostne málo, no automobilka už zverejnila konceptové snímky modelu e:Ny1 a prezradila, že novinka bude ideálnym elektromobilom pre rodiny, ktoré chcú vstúpiť do sveta elektrických vozidiel.

To by teda malo znamenať, že elektromobil Honda e:Ny1 bude mať dostatočne priestranný interiér a veľká pozornosť bude zameraná na otázku všestranného využitia. Samozrejmosťou by mali byť aj pokročilé asistenčné systémy a ochranné prvky.

Foto: Honda

Ideálne elektrické SUV pre rodiny

Nakoľko je toto SUV označované za skvelú voľbu pri výbere prvého elektromobilu pre rodinu, teoreticky by sa to malo odraziť aj na predajnej cene. Aktuálne odhady ale spomínajú predajnú cenu na úrovni 40 000 €, čo by sa dalo označiť za zlatý stred kategórie SUV. Momentálne sa ale nachádzame na vratkých vodách špekulácií, a tak to zostane až do momentu, kedy Honda oficiálne zverejní podrobnosti.

Z konceptu Honda e:Ny1 by mala nakoniec v sériovej výrobe vyrásť plne elektrická verzia modelu Honda HR-V. Táto domnienka vychádza zo skutočnosti, že zverejnený koncept Honda e:Ny1 sa známemu modelu až nápadne podobá. Z toho, čo sme mohli vidieť doteraz, ide prakticky o identické vozidlá, až na pár rozdielov – predná maska bez mriežky a dizajnové spracovanie loga na zadnom kufri.

Foto: Honda

Očakávania

V každom prípade, malo by ísť o nového konkurenta pre modely Volkswagen ID.4 a Hyundai IONIQ 5. Nepoznáme žiadne informácie o výkone, osadenej batérii či predpokladanom dojazde. To všetko si Honda jednoducho necháva pre seba.

Nakoľko ale ide o elektrické SUV, tak môžeme odhadnúť, že kapacita batérie by sa mohla pohybovať niekde na úrovni 50 až 80 kWh. Napríklad spomínaný Volkswagen ID.4 má batériu s kapacitou 77 kWh a dojazd 514 km, podľa metodiky WLTP.

Honda uvádza, že elektrické vozidlo e:Ny1 do Európy prinesie v roku 2023, takže na oficiálne informácie nebudeme čakať príliš dlho.

Náš tip
Mazda CX-60: Prvý plug-in hybrid z japonskej stajne prichádza ako statné SUV. Toto sú ceny
30. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+