MojElektromobil

Známy americký výrobca motocyklov rozhodne patrí medzi firmy, ktoré sa elektrifikácie svojich vozidiel neboja. Harley-Davidson sa ponuku so zatiaľ jedným elektrickým motocyklom rozhodol rozšíriť o elektrický skúter.

Ešte v roku 2018 sme informovali o pláne H-D prísť s vlastnými modelmi elektrických motocyklov. Tento plán sa medzičasom stal skutočnosťou a už teraz si môžete kúpiť čisto elektrickú motorku od tejto dobre známej značky. Ide o model s názvom LiveWire, ktorý však rozhodne nepatrí medzi tie lacnejšie kúsky. Firma sa rozhodla prísť s naozaj vysokou cenou, ktorá začína na takmer 30 000 amerických dolárov. Nové oznámenie fanúšikov Harley-Davidson teda nepoteší, model s nižšou cenovkou bohužiaľ nepredstavili. Avšak, ak premýšľate nad elektrickým skútrom, možno ste práve narazili na ten správny.

Bez ďalších detailov

A naozaj len možno, nakoľko firma Harley-Davidson k aktuálnemu predstaveniu nepridala žiadne podrobnejšie špecifikácie, a to ani očakávanú cenu či dátum uvedenia na trh. O konkrétnom výkone, maximálnej rýchlosti, dojazde či možnostiach nabíjania by sme preto mohli iba špekulovať. Vo všeobecnosti však, vzhľadom na fakt, že ide o skúter, nemôžeme očakávať výraznejšie čísla, ale skôr skromnejšie parametre, ktoré by sa mohli odraziť aj na nižšej cene. Na druhú stranu, nakoľko ide o elektrický skúter, aj menší výkon sa v skutočnej premávke pohodlne premení na hodnoty, ktoré by štandardné spaľovacie skútre len tak ľahko nedosiahli.

Z tohto dôvodu teda určite nebudeme môcť čakať cenu podobnú spaľovacím verziám, no sumy niekde okolo 7 tisíc eur by nemuseli byť nereálne. Uvidíme – nezostáva nám nič iné, ako si počkať na viac informácií.

Prečítajte si aj naše testy elektromobilov

Dlhodobo vám prinášame testy elektromobilov a plug-in hybridov. Najnovšie sme si vyskúšali štýlový a plne elektrický Mini Cooper SE, nový Renault ZOE či plug-hybridný Peugeot 3008. Od susedného výrobcu sme testovali aj ich prvý elektromobil Citigo-e iV. Ak sa chcete dozvedieť viac o nami testovaných vozidlách, sledujte nás na Instagrame, kde nám môžete klásť konkrétne otázky.

18. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+