MojElektromobil

Nabíjacia sieť známeho prevádzkovateľa GreenWay sa čoskoro rozrastie. Po formálnom ukončení akvizície spoločnosti Rawicom EV a siete Revnet bude priamo pod GreenWay začlenených ďalších 70 nabíjacích staníc pre elektrické autá v Poľsku.

Všetky stanice Revnet sa stanú súčasťou siete GreenWay a budú sprístupnené v mobilnej aplikácii GreenWay v priebehu nasledujúcich týždňov. Akvizícia siete Revnet spoločnosťou GW nasleduje po februárovom oznámení, že firma získala 85 miliónov EUR na podporu rozšírenia siete.

O aké nabíjacie stanice pôjde?

Sieť Revnet pozostáva zo sedemdesiatich 22 kW AC nabíjacích staníc, ktoré sa nachádzajú najmä v mestských lokalitách. Táto akvizícia zvýši podiel GreenWay na trhu verejného AC nabíjania v Poľsku na 20 %. Vo vybraných lokalitách plánuje GreenWay prestavať stanice na rýchlonabíjacie a zvýšiť ich výkon.

So všetkými službami

Nabíjacie stanice pod GreenWay prejdú so všetkým, čo k tomu patrí. Bude sa na ne vzťahovať technická podpora, zákaznícky servis aj roamingové riešenia.

Existujúci zákazníci nabíjacej siete Revnet by automaticky mali byť zaradení pod GreenWay, čo znamená, že získajú prístup k celej nabíjacej sieti tohto prevádzkovateľa.

„Táto transakcia je výhrou pre existujúcich zákazníkov Revnet a GreenWay. Zákazníci Revnet získajú prístup k najväčšej nabíjacej sieti v strednej a východnej Európe spolu s našimi špičkovými službami nabíjania a zákazníckym servisom,“ povedal Rafał Czyżewski, predseda predstavenstva GreenWay Polska.

Plánujú aj ďalšie investície do nabíjacej siete

GreenWay pri tejto príležitosti pripomína, že plánuje aj ďalšie významné investície do rozširovania svojej verejnej nabíjacej siete. Jednak priamym rozširovaním vo vlastnej réžii, ale aj prostredníctvom odkupu iných prevádzkovateľov.

Okrem toho sa chce stať strategickým obchodným partnerom pre firmy, ktoré majú zámer rozvíjať elektromobilitu pre vlastnú flotilu alebo ako službu pre svojich zákazníkov.

Rawicom nekončí, mení priority

Materská spoločnosť Rawicom SA síce odpredala svoju firmu Rawicom EV a sieť Revnet, no na trhu ostáva pôsobiť, pričom sa aktívnejšie bude venovať svojmu hlavnému obchodnému smeru, ktorým je výstavba veľkých fotovoltaických fariem.

Náš tip
Nabijame.sk: Spúšťame oficiálnu slovenskú mapu nabíjacích staníc pre elektromobily
28. júna 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+