MojElektromobil

Aj v nepriaznivom období pandémie koronavírusu pokračuje výstavba nabíjacích staníc na Slovensku. GreenWay a ZSE Drive osadili nové nabíjacie stanice predovšetkým v Bratislave, no tri AC stojany pribudli aj pri Nitre.

Dve nabíjacie stanice GreenWay

Len včera informoval GreenWay na svojich sociálnych sieťach o spustení nových nabíjacích DC staníc. Ide o dvojicu stojanov s výkonom 50 kW, ktoré poskytujú nabíjanie buď cez konektor CHAdeMo alebo CCS. Nachádzajú sa na parkovisku McDonald’s pri obchodnom centre Avion. Tieto stojany síce boli osadené už dávnejšie, no až teraz prišlo k ich spustenia. Okrem nich sa však na parkovisku nachádza aj dvojica stojanov pre ultra-rýchle nabíjanie, no tie však zatiaľ čakajú na zabezpečenie elektrickej energie z distribučnej siete.

Ďalšie rýchlonabíjacie stanice v Avion Shopping Park Bratislava sú spustené. Centrum, v ktorom vybavíte úplne všetko:…

Zveřejnil(a) GreenWay Infrastructure dne Neděle 31. května 2020

DC stanica a AC hub od ZSE Drive

Taktiež v Bratislave pribudla nová DC nabíjacia stanica od ZSE Drive s výkonom 50 kW. Tá umožňuje nabíjanie cez konektory CCS, CHAdeMO a Type 2. Nachádza sa na ulici Einsteinova v rámci rezidencie EINPARK by Corwin.

Nová lokalita v prevádzke: EINPARK by CORWIN v Bratislave, Einsteinova ulica. @corwin.sk #zsedrive

Uverejnil používateľ ZSE Drive Utorok 26. mája 2020

ZSE Drive osadilo tri AC stojany aj na parkovisku pred automobilkou Jaguar Land Rover. V blízkosti Nitry sa tak infraštruktúra rozrástla najmä o možnosť pomalšieho nabíjania.

Nové AC nabíjacie HUBy od ZSE Drive sú pripravené na výzvy súčasnosti ale aj výzvy budúcej zdieľanej mobility. Photo credit @ttcar_renault_dacia #zsedrive @renault_sk

Uverejnil používateľ ZSE Drive Piatok 29. mája 2020

Vylepšenie infraštruktúry prebehlo ešte v polovici mája aj pri hlavnej vlakovej stanici v Bratislave, kde pribudli 3 AC stĺpiky.

Nová nabíjačka aj v Žiline

Práve dnes, 1. júna, bol do prevádzky spustený nový nabíjací AC stojan v Žiline. Nachádza sa na dolnom parkovisku pri Mestskom úrade, v blízkosti obchodného centra Aupark. Stojan je vybavený dvomi prípojkami Type 2 a klasickou 230 V zásuvkou pre nabíjanie elektrobicyklov.

nabíjacia stanica žilina
Nová nabíjačka v Žiline | Zdroj: teslaclub.sk

Ejoin taktiež rozširuje pokrytie

Mladá Slovenská firma Ejoin taktiež rozširuje svoju infraštruktúru a podľa dostupnej mapy prevádzkuje 19 nabíjacích bodov. Najväčšie pokrytie majú na strednom Slovensku, respektíve v okolí Trenčína. Jeden nabíjací bod sa však nachádza aj v Humennom. Všetky osadené stojany poskytujú nabíjanie iba striedavým prúdom s maximálnym výkonom 22 kW.

Čoskoro aj v 73 obciach

Štát, respektíve Ministerstvo Hospodárstva Slovenskej republiky, ešte minulý rok spustilo dotácie na výstavbu nabíjacích staníc. Dotáciu získalo 73 obcí a miest, v ktorých by tak mali vyrásť do šiestich mesiacov od podpisu zmluvy ďalšie nabíjacie stanice.

Jedna z prvých nabíjacích staníc vybudovaná vďaka dotácii Ministerstva Hospodárstva SR, vyrástla v meste Krásno nad Kysucou. Ide o nabíjaciu stanicu od firmy Ejoin s výkonom 22 kW. Platba je preto možná ako cez kartu Ejoin, tak aj platobnými kartami Visa, Mastercard a Maestro. Prítomné sú ale aj ďalšie možnosti – internetová platba či pomocou SMS.

krasno nad kysucou nabijacia stanica
Nabíjacia stanica Ejoin v meste Krásno nad Kysucou | Zdroj: mestokrasno.sk
1. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+