MojElektromobil

Najväčší britský výrobca automobilov bude spolu s nemeckým BMW pracovať na vývoji elektrických motorov a prevodoviek. Cieľom spojenia automobilky Jaguar Land Rover s BMW je zníženie výrobných nákladov a samozrejme aj napredovanie v oblasti elektromobility.

Obidve spoločnosti spolu zainvestujú do výskumu a vývoja s cieľom podporiť masovú výrobu elektromobilov. Umožnilo by to úplné odklonenie sa od automobilov s konvenčným pohonom. Toto partnerstvo bude podľa technického riaditeľa Jaguar Land Rover, Nicka Rogersa, vzájomne prospešné v čase, kedy automobilový priemysel čelí najväčšej technologickej zmene v histórii.

“Budúcnosť je elektrická. Záujem spotrebiteľov sa deň čo deň zvyšuje a je nevyhnutné, aby sme pracovali na vývoji a technológiách, ktoré sú potrebné na dosiahnutie tejto vzrušujúcej budúcnosti. Dokázali sme, že vieme vyrábať kvalitné elektrické autá a teraz potrebujeme rozšíriť naše znalosti a vedomosti o nové obzory, aby sme sa posunuli ešte ďalej.”

Britská automobilka sa momentálne snaží znížiť náklady, čo sa prejavuje na znižovaní počtu zamestnancov. Je to z dôvodu slabších predajov, vďaka čomu sa automobilka ocitla v strate.

Jaguar je so svojím modelom I-PACE veľmi úspešný. Výroba už beží v plnom prúde a elektromobil pomaly zbiera jedno ocenenie za druhým. Rovnako aj BMW už dlhšie vyrába obľúbený model BMW i3, ktorý je takmer ideálnym malým mestským elektromobilom. Uvidíme, aké výhody pre spotrebiteľov toto nové spojenie prinesie a určite sa na to tešíme.

Náš tip
Jaguar I-PACE: Nový elektromobil od Jaguaru v plnej kráse | FOTOGALÉRIA
7. júna 2019
Zdroj: theguardian.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+