MojElektromobil

Jaguar povedal majiteľom I-Pace, že odomkne „až 8 %“ viac dojazdu pre I-Pace prostredníctvom aktualizácie softvéru.

Jaguar píše v e-maile:

„Tieto softvérové ​​vylepšenia sú bezplatné a poskytnú vylepšenie dojazdu až o 8 %.”

Pri priamom prepočte by sa oficiálny dojazd EPA vo výške 374 km zmenil na 404 km. Ale má to háčik. Aktualizácia nebude prebiehať automaticky prostredníctvom internetu (OTA/”Over The Air”), ako sú zvyknutí napríklad majitelia elektromobilov Tesla, ale bude potrebné navštíviť autorizovaný servis.

Spoločnosť Jaguar taktiež odkazuje:

„Zmeny v rozložení krútiaceho momentu permanentného systému pohonu všetkých kolies prinesú väčšiu účinnosť pri jazde v režime ECO, zatiaľ čo vylepšeniami tepelného riadenia sa častejšie aktivujú klapky chladiča, aby sa zvýšila aerodynamika. Batéria sa tiež bude vybíjať tak, aby to neovplyvnilo schopnosť jazdy, životnosť alebo výkon.”

Jaguar tvrdí, že pripravili aj ďalšie zlepšenia:

„Okrem vylepšení získaných zo závodov nám analýza údajov v reálnom svete umožnila rekalibrovať systém regeneračného brzdenia s cieľom efektívnejšie získavať energiu. Zmeny algoritmu na výpočet dojazdu prinesú presnejší a konzistentnejší odhad, pričom budú viac počítať so štýlom jazdy vodiča.”

Spoločnosť Jaguar taktiež vylepšila používateľské rozhranie:

„Majitelia starších vozidiel dostanú aktualizovaný balík grafických prvkov prístrojovej dosky, ktorý osvieži vzhľad displeja vášho vozidla.”

Po Tesle a Audi je tak Jaguar ďalšou značkou, ktorá dodatočne vylepšuje svoje elektromobily.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Audi vylepšuje efektivitu e-tronu: Dojazd sa zvýši o 25 kilometrov
Náš tip
Tesla aktualizácia softvéru 2019.36.1: Vyšší výkon, detekcia kužeľov a ďalšie vylepšenia


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. decembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+