MojElektromobil

Spoločnosť General Motors hlási návrat Cadillacu do Európy po tom, čo od nás svoju značku pred časom stiahla. Dôvodom vtedy boli slabé predaje a obrovské straty spoločnosti, na ktoré museli reagovať. Teraz sa však podľa správ rozhodli pre návrat na náš trh, a to konkrétne do Švajčiarska, informuje BNNBloomberg.

Spoločnosť akceptuje prvé objednávky na model Cadillac Lyriq SUV, kde dodávky majú začať už v prvom polroku budúceho roka. Okrem Švajčiarska sa spoločnosť neskôr zameria aj na Švédsko, Francúzsko a ďalšie tri európske krajiny. V poslednej dobe tak môžeme sledovať prílev mimoeurópskych značiek na európsky trh, a to najmä tých z Ázie.

Cadillac Lyriq EV
Cadillac Lyriq EV (Foto: Cadillac)

Európa totiž predstavuje so svojimi reguláciami jeden z najzaujímavejších trhov pre elektrické vozidlá. Aj preto zatiaľ Cadillac príde len so svojim jedným elektrickým modelom, do ktorého vkladajú všetky nádeje. General Motors je však stále na vážkach pri otázkach svojej budúcnosti. Napríklad v takom roku 2017 predali značku Opel/Vauxhall novému majiteľovi, spoločnosti Stellantis.

Konkurencia nebude malá

Tej sa za pár rokov podarilo z upadajúcej značky urobiť naspäť veľmi úspešnú, najmä na našom trhu. Čo nám dokáže model Lyriq SUV ponúknuť? Tento elektrický model dokáže na jedno nabitie prejsť 530 km, dostal európsku cenu 82 000 frankov, čo je 85 171 € a zaradí sa medzi konkurentov ako Audi Q8 e-tron či BMW iX3/iX. 

GM plánuje priniesť na náš trh postupom času celý rad elektrických modelov, do ktorých vkladá nádeje na úspech. Prvé dodávky modelu Lyriq v minulom roku v USA však neboli bezproblémové. Kvôli problémom so softvérom a slabou dostupnosťou batérií sa oneskorili dodávky o niekoľko mesiacov. Tento problém je však zdá sa vyriešený a v Európe sa ho báť nemusíme.

Náš tip
Ikona miestnej dopravy prejde na elektrinu. Londýnom sa budú preháňať upravené „doubledeckery“
6. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+