MojElektromobil

Už odnepamäti sú neoddeliteľnou súčasťou Londýna. Majú svoj nezameniteľný charakter a popularite sa tešia medzi domácimi, no obzvlášť vyhľadávané sú turistami. Jedinečné dvojposchodové autobusy, ktoré ponúkajú vynikajúci výhľad sú príjemným spestrením inak rušnej londýnskej premávky. Ani tie však neobchádza elektrifikácia.

Ako informuje portál Electrive, londýnska spoločnosť Big Bus Tours zameraná na vyhliadkové jazdy začne využívať plne elektrické verzie legendárnych “doubledeckerov”. Vo svojich službách privíta desiatku bezemisných modelov, ktoré už čoskoro začnú premávať po cestách Londýna. Stať sa tak má počas prvého štvrťroka 2024.

Zdroj: Equipmake

Konkrétne má ísť o elektrifikované verzie dvojposchodových autobusov značky Ankai, ktoré dostanú batérie s kapacitou 327 kWh. To má plne postačovať na dosahovanie denného nájazdu 193 kilometrov.

Spoločnosť v elektrických autobusoch vidí veľký potenciál. Okrem znižovania emisnej stopy má pohodová elektrická jazda turistom priniesť ešte lepší zážitok z poznávania miestnych atrakcií a pamiatok. Počíta sa aj s tým, že prechod na elektrický pohon pomôže v dlhodobom horizonte znížiť prevádzkové náklady.

eFleet Day 2023 Truck&Bus: Odborná konferencia pre rozvoj zelenej flotily v kamiónovej a autobusovej doprave

Téme elektromobility v nákladnej doprave a preprave pasažierov sa budeme podrobne venovať aj na Slovensku počas odbornej konferencie eFleet Day 2023 Truck&Bus.

Počas programu konferencie sa bude pozornosť venovať aktuálnemu stavu elektromobility v nákladnej doprave a preprave osôb. Zistíte, ako je na tom elektrická nákladná doprava dnes a kam sa posunie už v najbližších rokoch. Všetky kľúčové informácie o konferencii nájdete priamo na oficiálnom webe.

Náš tip
V Bratislave od 1. augusta začali jazdiť prvé vodíkové autobusy
5. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+