MojElektromobil

Intenzívnejšia výroba elektromobilov vyzerá byť témou posledných týždňov. Nové investície čerstvo ohlásil koncern Hyundai Motor a najnovšie prichádza správa o veľkej reorganizácii v štruktúrach amerického automobilového giganta Ford.

Správy o tom, že Ford plánuje úplne oddeliť výrobu elektromobilov od modelov so spaľovacími motormi pod samostatne stojacu firmu, a teda aj novú značku, sa objavovali už dlhší čas. Automobilka ich však označovala za čisté špekulácie. Ako ale píše portál InsideEVs, Ford teraz ale pristupuje ku kroku, ktorý efektívne spôsobuje vytvorenie dvoch úplne samostatných divízií – Ford Blue a Ford Model e.

Automobilka po tomto kroku bude mať celkovo tri divízie. Ford Blue zameranú na vozidlá so spaľovacími motormi, Ford Model e zameranú na elektromobily a Ford Pro, ktorá sa venuje komerčným vozidlám. Nie je to síce tak dramatický krok ako vytvorenie úplne novej značky, no napriek tomu je zjavné, že automobilka chce mať výrobu elektromobilov jasne oddelenú.

Stále to bude Ford, tak ako ho poznáme dnes, no v interných štruktúrach bude mať vývoj a výroba elektromobilov vlastné vedenie aj vlastné plány. Týmto spôsobom sa bude môcť zamerať na boj s priamou konkurenciou na poli elektrických modelov a súčasne sa bude môcť v plnej miere venovať aj svojim dobre známym spaľovacím modelom, ktoré stále predstavujú kľúčovú časť celého biznisu. Obidve divízie pritom budú zdieľať svoje najlepšie know-how a technologické riešenia.

V súvislosti so spomínanou úpravou Ford oznámil aj ďalšiu reštrukturalizáciu, vrátane zmien na niektorých riadiacich pozíciách. Okrem toho hlásil, že v najbližších rokoch plánuje investície do vývoja navýšiť o dodatočných 10 miliárd dolárov.

Foto: Ford
Náš tip
Švédi na najbližšie roky chystajú 5 elektromobilov a 2 plug-in hybridy
3. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+