MojElektromobil

Koncern Hyundai Motor pripravil novú stratégiu v oblasti elektromobility. Podobne ako v prípade ďalších značiek, aj teraz ide o posilnenie výroby pre získanie lepšej trhovej pozície. Do roku 2030 chce v Európe predať takmer dva milióny elektromobilov, pričom cez svoje značky Hyundai a Genesis plánuje na trh uviesť 17 elektromobilov.

16,15 miliardy dolárov. Presne toľko chce Hyundai do roku 2030 investovať na elektrifikáciu s cieľom urýchliť dosiahnutie svojich ambicióznych plánov – 1,87 miliónov predaných elektromobilov v Európe. Informácie o novej stratégii priniesol portál Automotive News Europe.

Koncern sa do ambicióznych plánov, a s tým spojených investícií, púšťa v čase, kedy sa krehký dodávateľský reťazec potýka s problémami. Napriek tomu to v dlhodobom hľadisku nevníma ako väčšiu prekážku. Pre porovnanie, pôvodným cieľom pre Európu bol predaj 560 000 elektromobilov do roku 2025. Najnovšie je to už 1,87 milióna vozidiel, avšak do roku 2030, čo by podľa odhadov malo znamenať približne 7% trhový podiel.

V súvislosti s uvedením 17-tich nových elektromobilov sa spomína aj nová podvozková platforma Integrated Modular Architecture (IMA). Podľa dostupných informácií ide o evolúciu súčasnej platformy e-GMP, pričom jej nasadenie je plánované na rok 2025. Koncern prezradil aj to, že z pripravovanej 17-ky bude 11 elektromobilov pripadať na značku Hyundai a 6 na značku Genesis:

  • Hyundai – 3 sedany, 6 crossoverov, 1 ľahké komerčné vozidlo a 1 úplne nový, bližšie nešpecifikovaný typ
  • Genesis – 2 bližšie nešpecifikované osobné autá a 4 crossovery, vrátane elektrifikovaného modelu GV70

Koncern ďalej plánuje posilniť produkciu batérií pre svoje vozidlá, a to prostredníctvom existujúcich partnerstiev. Aktuálne má mať dostatočné kapacity na pokrytie výroby do roku 2023, posilnenie výroby je reakciu na chystanú výrobu úplne nových modelov. 

Zamerať sa chce aj na nasadzovanie takzvaných OTA aktualizácií, ktoré budú využívané vo všetkých modeloch vyrobených od konca roku 2022. Prvé nasadenie autonómneho jazdného systému tretej úrovne prebehne v druhej polovici roka 2022 a týkať sa bude modelu Genesis G90.

Náš tip
Švédi na najbližšie roky chystajú 5 elektromobilov a 2 plug-in hybridy
2. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+